Про роботу зі зверненнями громадян у 2018 році

09.01.2019

Про роботу зі зверненнями громадян у 2018 році

Одним з основних напрямів в роботі управління соціального захисту населення міської ради є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.

Зокрема, діяльність управління направлена на:

  • створення необхідних умов для реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення або особистий прийом та обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді на нього;
  • неухильне виконання вимог Закону України «Про звернення громадян»;
  • вирішення питань, порушених в листах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей та інших категорій громадян, які мають право на пільги;
  • виявлення та усунення причин, що породжують скарги громадян;
  • аналіз стану роботи зі зверненнями громадян та інформування про це населення, врахування результатів аналізу в практичній роботі;
  • регулярне проведення особистого прийому громадян, згідно з затвердженим графіком прийому.

Особистий прийом громадян в управлінні проводився щодня.

У 2018 році до управління надійшло 4759 письмових звернень що значно менше ніж у 2017 році – 7882.

Основні питання, які порушували у своїх зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги (звернулось 2606 громадян, з них задовільнено – 91%) та роз’яснення діючого законодавства стосовно державних соціальних програм (звернулось 2065 громадян, з них задовільнено – 30%, на інші надано відповідні роз’яснення).

За категоріями громадян – найбільше до управління надходили звернення від пенсіонерів, «дітей війни» (36%) та осіб з  інвалідністю (24%).

Кількість повторних звернень у порівнянні з 2017 роком значно зменшилась, так у 2018 році повторних звернень – 226, у 2017 році – 449.

Кількість відмов, у порівнянні з 2017 роком, збільшилась, так у 2018 році – 28, у 2017 – 16.

Кількість повторних звернень, звернень на які надаються роз’яснення та відмови зросла у зв’язку зі зміною діючого законодавства, зокрема порядку призначення субсидії. Крім того, певна кількість  повторних звернень, які надходять до управління, пов’язана з тим, що заявник після звернення щодо призначення житлової субсидії вдруге звертається у зв’язку з незадоволенням розміру призначеної субсидії або відмовою у призначенні субсидії.

Обладнані та постійно оновлюються стенди для відвідувачів, що містять всю необхідну інформацію з питань соціальної політики.

Управлінням активно використовуються сайти Запорізької міської ради та управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, засоби масової інформації для інформування населення щодо питань соціальної політики.

Про виплату державних допомог станом на 01.01.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьмималозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за грудень поточного року на загальну суму 60,3млн.грн. Протягом 2018 року профінансовано понад 711,9млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 18,3 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5,3 тисячі;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,4 тисячі сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,8 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за грудень поточного року в сумі 405,9тис.грн. Допомогу отримує 21 сім’я, в якій виховується 72 прийомні дитини-сироти. Всього за 2018 рік виплачено понад 3,3млн.грн.

 

Про виплату пільг та субсидій населенню станом на 01.01.2019

Протягом 2018 року профінансовано понад 1 048,3млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.01.2019 року 1,7млн.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, у 2018 році забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку, компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 112млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 30,8млн.грн.;

– електротранспортом – 65,1млн.грн.;

– залізничним транспортом – 7,7млн.грн.;

– річковим транспортом – 2,5млн.грн.

Соціальна підтримка мешканців міста

На додаток до існуючих державних соціальних гарантій у м.Запоріжжя розроблена і реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста.

Один з ключових напрямків програми – це «Комплексні заходи по соціальному захисту населення». які спрямовані на підтримку родин з дітьми, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів, учасників бойових дій антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, та інших категорій.

Всього у 2018 році комплексними заходами охоплено понад 17 тисяч мешканців міста, витрачено 19 млн. 584 тис.грн.

Було  проведено  31 адресну цільову виплату, які охоплюють категорію громадян в цілому. Це – діти з інвалідністю, хворі на онкологію, ДЦП, цукровий діабет, прикуті до ліжка; які є сиротами; які виховуються у багатодітних родинах; яких виховують батьки з інвалідністю; діти, які мають соціальні хвороби; багатодітні родини, які виховують 5 та більш дітей; першокласники з багатодітних родин; особи з інвалідністю по зору, з пересадженими органами; які проходять програмний гемодіаліз; які користуються інвалідними візками; студенти з інвалідністю; учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; сім’ї військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби; сім’ї військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав; сім’ї, що втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та члени сімей загиблих в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил та інші.

У 2018 році було збільшено розміри адресної цільової допомоги деяким категоріям громадян, зокрема: багатодітним родинам, які виховують 5 та більше дітей з 1000грн. до 2500грн.; першокласникам з багатодітних сімей з 500грн. до 1000грн.; особам з інвалідністю, які проходять програмний гемодіаліз з 1248грн. до 1560грн.; членам сімей загиблих військовослужбовців в локальних війнах, в зоні АТО, у мирний час з 3600грн. до 4000грн.

Діти з інвалідністю, хворі на онкологію, отримали по 5000грн., демобілізовані учасники АТО, ООС по 3000 грн., інші – 1000 грн.

Адресну допомогу на часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги надано 25 сім’ям, які виховують двох дітей з інвалідністю.

Реабілітаційну допомогу в басейні отримали 67 жінок після мастектомії, всього витрачено 54 тис.грн. Цей захід реалізується спільно з Запорізькою міською громадською організацією «Переможемо рак».

Всього адресну цільову допомогу отримали понад 7,2 тисяч мешканців міста, на загальну суму понад 10,8 млн.грн.

Допомогу за особистими зверненнями до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради та управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах отримали більш 6,5 тис. громадян, сума витрат склала понад 8,2 млн. грн.

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя передбачено компенсаційні виплати Запорізькому міському комунальному підприємству міського транспорту «Запоріжелектротранс» за надання права безкоштовного проїзду в трамваях, тролейбусах та автобусах підприємства одному з батьків багатодітної сім’ї шляхом надання квартальних проїзних квитків. На виконання цього заходу у 2018 році витрачено 2 млн. 035 тис.грн., безкоштовним проїздом скористалися 640 багатодітних родин.

Реалізація цих заходів буде продовжена у цьому році.