Соціальна підтримка мешканців міста Запоріжжя

09.04.2019

Соціальна підтримка мешканців міста Запоріжжя

У м.Запоріжжя розроблена і реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста.

Одне з ключових завдань програми – це «Комплексні заходи по соціальному захисту населення», які спрямовані на підтримку родин з дітьми, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів, учасників бойових дій антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, та інших категорій. Відповідно до цього завдання надається адресна цільова допомога певним категоріям громадян та адресна допомога за особистими зверненнями мешканців міста.

Всього у 2019 році на комплексні заходи виділено більше 23 млн.грн., планується охопити понад 18 тисяч осіб.

Завдяки реалізації комплексних заходів у І кварталі 2019 року допомогу отримали близько 5 тисяч громадян, на що витрачено 8 млн.606 тис.грн.

Зокрема, здійснювалися виплати одноразової адресної цільової допомоги, які охоплюють категорію громадян в цілому. Цільову допомогу отримали діти з інвалідністю, хворі на онкологію у розмірі 10000 грн.; діти з інвалідністю, хворі на цукровий діабет, з синдромом аутизм, особи з інвалідністю по зору, особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан та на території інших держав по 1000 грн; сім’ї військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби та дорослі члени сімей загиблих в антитерористичній операції по 8000 грн., неповнолітні діти, які мають статус члена сім’ї загиблого в антитерористичній операції по 12000 грн.

Разову матеріальну допомогу у розмірі 3000 грн. надано 95 учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій та стали на облік до управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах.

Адресну допомогу на часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги надано 19 сім’ям, які виховують двох дітей з інвалідністю. Допомогу перераховано підприємствам – надавачам послуг.

Реабілітаційну допомогу в басейні отримали 12 жінок після мастектомії.

Всього адресну цільову допомогу отримали 2100 осіб, на загальну суму біля 5,3 млн.грн.

Також надано матеріальну допомогу за особистими зверненнями мешканців міста до управління соціального захисту населення міської ради 685 громадянам, управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах – 2013 громадянам. Сума витрат склала понад 3,2 млн. грн.