Соціальна підтримка осіб з інвалідністю

03.12.2018

Соціальна підтримка осіб з інвалідністю

В місті Запоріжжя реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення, яка фінансується за рахунок коштів бюджету міста. В Програмі передбачено низку заходів, спрямованих на соціальну підтримку осіб з інвалідністю різного віку.

У 2018 році одноразову адресну цільову допомогу отримали 1093 дітей з інвалідністю, у т.ч. хворі на онкологію у розмірі 5000 грн. та по 1000 грн. діти з інвалідністю, хворі на цукровий діабет; захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС; хворі на ДЦП, прикуті до ліжка, з аутизмом; яких виховують батьки з інвалідністю; які виховуються в багатодітних сім’ях та сироти, які мають інвалідність.

Протягом року 23 сім’ї, які виховують двох дітей з інвалідністю отримують 50% компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг.

Адресну цільову допомогу у розмірі 1560 грн. надано особам з інвалідністю, які знаходяться на лікуванні програмним гемодіалізом (у т.ч. діти); та по 1000 грн. отримали особи з інвалідністю I і II гр. по зору; з пересадженими органами (у т.ч. діти); які користуються інвалідними візками; студенти з інвалідністю. Всього таку допомогу отримали 3007 осіб зазначених категорій.

Міською комплексною програмою також передбачено надання одноразової адресної цільової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни у розмірі 1000 грн. Зокрема, до Дня Перемоги здійснено виплату одноразової адресної цільової допомоги 486 особам з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; з нагоди Дня захисника України таку допомогу отримали 167 осіб з інвалідністю внаслідок війни – учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та до Дня виводу військ з Афганістану – 329 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан і на території інших держав.

Реабілітаційну допомогу надано 67 жінкам з інвалідністю після мастектомії (плавання та заняття гімнастикою у басейні). Захід здійснюється спільно з Запорізькою міською громадською організацією інвалідів «Переможемо рак».

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за списками громадських організацій міста, які об’єднують осіб з інвалідністю, надано у матеріальну допомогу 239 особам.

Також надається матеріальна допомога на проживання або лікування, у т.ч. дороговартісне, зубопротезування, оперативне лікування очей за особистими зверненнями осіб з інвалідністю до управління соціального захисту населення міської ради. У цьому році звернулось 745 осіб.

Всього у 2018 році у рамках реалізації заходів Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя адресну допомогу отримали понад 6 тисяч осіб з інвалідністю, на загальну суму більше 7,5 млн. грн.

Вирішення проблем осіб з інвалідністю – один з напрямків діяльності Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Сьогодні Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування через свої структурні підрозділи надає широкий спектр життєво важливих соціальних послуг жителям міста, які мають інвалідність – це догляд на дому, соціальна реабілітація і соціальна адаптація, відпочинок і оздоровлення.

Фахівці територіального центру надають послуги близько 1500 особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги і підтримки.

У відділеннях соціальної допомоги вдома, які функціонують в кожному районі міста, отримують соціальні послуги 600 осіб з інвалідністю. Ця категорія громадян під особливою увагою співробітників територіального центру. Соціальні працівники допомагають у веденні домашнього господарства, виконують різні доручення своїх підопічних, пов’язані з необхідністю відвідувати різні установи, спостерігають за самопочуттям і при необхідності своєчасно організовують медичну допомогу.

У осіб з інвалідністю користуються попитом послуги відділень денного перебування, «Університету третього віку», гуртків за інтересами.

Так, молодь з обмеженими можливостями відвідує групи, організовані при відділеннях в Комунарському і Хортицькому районах. Для молодих людей організовуються заходи щодо соціальної адаптації, дозвілля, апробуються елементи професійної орієнтації (навчання роботи на комп’ютері, в швейної майстерні).

Вагомою підтримкою для людей з інвалідністю є відпочинок в геріатричному стаціонарі територіального центру, який створений за рахунок коштів бюджету міста для відпочинку та оздоровлення соціально незахищених громадян нашого міста. У геріатричному стаціонарі працює маніпуляційний, масажний та фізіотерапевтичний кабінети. З початку 2018 року у стаціонарі відпочило та оздоровилось 109 осіб з інвалідністю.

Під особливою увагою діти з інвалідністю: своєчасне втручання, професійний супровід фахівців територіального центру, в першу чергу, направлено на соціальну реабілітацію, соціалізацію дітей. У структурі територіального центру діє 7 відділень соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, в яких надаються послуги відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

Велика увага приділяється створенню умов для надання якісних послуг.

Проведено  капітальний ремонт приміщення та відкрито відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Шевченківського району (вул.Авраменко, 12)

Завершується реконструкція приміщення  за адресою пр.Соборний 182-а  під відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Вознесенівського району.

З початку року послуги отримали  418 дітей з інвалідністю.