Підсумкова нарада УСЗН ЗМР у 2021 році за 2020

03.02.2021

CollageMaker_20210203_123705201

Підсумкова нарада

управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

Управління соціального захисту Запорізької міської ради  підвело підсумки роботи у 2020 році.

Підсумкова нарада проходила у режимі скайп-конференції за участю представників управлінь соціального захисту населення по районах міста, Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Запорізького міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді.

В нараді прийняв участь заступник міського голови А.І.Пустоваров.

Для соціальної сфери 2020 рік був дуже непростий, оскільки пандемія COVID – 19 внесла свої корективи в роботу управлінь соціального захисту, центрів, загалом в роботу всієї соціальної сфери.

На фоні цього Урядом, Міністерством соціальної політики прийнято ряд нормативно – правових актів, що стосуються роботи управлінь, якими або запроваджені нові види соціальної підтримки громадян, або внесені значні зміни в уже існуючи документи.

З січня 2020 року набув чинності Закон України «Про соціальні послуги» і на його виконання також прийнято близько 20 постанов і наказів. Але це не повний перелік документів, які  повинні  бути  прийняті на державному рівні.

Впроваджені карантинні заходи змусили соціальну сферу перебудувати свою роботу та максимально перейти на дистанційні форми обслуговування громадян.

В непростих умовах збережено основне: направленість роботи соціальної сфери на конкретну людину:

-були створені умови для дистанційного прийому документів;

-винайшли можливість зменшення часу для перебування громадян в структурах соціальної сфери у разі особистого звернення;

– розвивали різні шляхи донесення до громадян необхідної інформації в онлайн режимі;

-забезпечили автоматичне подовження та своєчасну виплату субсидій, пільг, соціальної допомоги, соціально-побутове обслуговування;

– забезпечили надання соціальних послуг.

У 2020 році управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради, як головним розпорядником бюджетних коштів, реалізовано 18 бюджетних програм на загальну суму 261 655,792тис.грн., у тому числі:

за рахунок субвенцій Державного бюджету – 2 програми, сума видатків склала 5 358,914тис.грн.;

за рахунок коштів бюджету міста – 16 програм, сума видатків склала 256 296,878тис.грн.

Це дозволило забезпечити виконання функцій, покладених на органи соціального захисту населення, в частині реалізації державних та міських програм, направлених на соціальний захист мешканців міста Запоріжжя.