Муніципальна няня

05.02.2021

Компенсація вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «Муніципальна няня»

Одним з видів соціальної підтримки сімей з дітьми є компенсація вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» мають батьки (опікуни) дітей віком до трьох років.

Умовою для отримання такої компенсації є те, що батьки (опікуни) мають бути зайнятими особами згідно із Законом України «Про зайнятість населення». Винятком є батьки (опікуни):

  • які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю або дитиною, хворою на тяжкі хвороби;
  • у яких одночасно народилося троє і більше дітей;
  • коли один або обидва з батьків (опікунів) не зайняті та є особами з інвалідністю I або II групи.

Таким батькам компенсація призначається незалежно від того працюють вони чи ні.

Важливо те, що компенсація не призначається батькам (опікунам), які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Також не призначається компенсація батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу та прийомним батькам у випадку, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Розмір компенсації у 2021 році складає – 1921,00грн. на кожну дитину та 3842,00грн. на дитину з інвалідністю або хвору дитину, якій не встановлено інвалідність.

Муніципальна няня, яка є фізичною особою – підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.

Муніципальна няня, яка є юридичною особою (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), може забезпечувати здійснення догляду одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею.

Отримувач компенсації повинен повідомляти управління соціального захисту населення про оплату послуг муніципальній няні, розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги “муніципальна няня”.

Заяву про призначення компенсації можна надати до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста поштою або особисто (в умовах карантину через скриньку для документів), або через сайт Мінсоцполітики (Е-послуги), або через Єдиний портал державних послуг «Дія».