Державна підтримка ВПО

19.02.2021

Державна підтримка внутрішньо переміщених осіб.

          Внутрішньо переміщені особи за фактичним місцем проживання відповідно до чинного законодавства України мають право на отримання державних соціальних допомог.

          На сьогоднішній день в місті Запоріжжя в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради перебуває на обліку 23456 внутрішньо переміщених осіб з них:

-8406 – осіб працездатного віку;

-10448 – пенсіонерів;

-3680 – дітей;

-802 – осіб з інвалідністю.

          Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг отримують 6382 особи.

Крім адресної допомоги 994 сім’ї отримують різні види державної соціальної допомоги, зокрема: допомогу при народженні дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, допомогу малозабезпеченим сімʼям тощо. 

24 сімʼї отримують житлові субсидії.

          64 сімʼї користуються різними видами пільг, передбачених законодавством.

Відповідно до деяких законодавчих актів України, на період дії карантину та протягом 30 днів дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб не скасовується, виплата адресної допомоги продовжується в раніше встановленому розмірі.