Соціальна підтримка мешканців міста з особливими потребами

29.11.2021

Соціальна підтримка мешканців міста з особливими потребами

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, що фінансується за рахунок коштів бюджету Запорізької міської територіальної громади, у Запоріжжі реалізується низка заходів, спрямованих на соціальну підтримку осіб з інвалідністю різного віку.

Протягом року надається два основних види допомоги – адресна цільова допомога та адресна допомога за особистими зверненнями громадян.

У 2021 році адресну цільову допомогу отримали діти з інвалідністю різних категорій, а саме: хворі на онкологію у розмірі 10000 грн. та по 1000 грн. діти, хворі на цукровий діабет; ДЦП; захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС; прикуті до ліжка; з синдромом аутизм; діти з інвалідністю, яких виховують батьки з інвалідністю; які виховуються в багатодітних сім’ях; сироти, які мають інвалідність. Сім’ям, які виховують двох дітей з інвалідністю надано по 2000 грн.

Адресну цільову допомогу у розмірі 2184 грн. отримали особи з інвалідністю, які знаходяться на лікуванні програмним гемодіалізом та по 1000 грн. – особи з інвалідністю I і II гр. по зору; з пересадженими органами; студенти з інвалідністю; особи з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних.

Міською комплексною програмою також передбачено надання одноразової адресної цільової допомоги у розмірі 1000 грн. особам з інвалідністю внаслідок війни. Зокрема, до Дня перемоги над нацизмом здійснено виплату особам з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; з нагоди Дня захисників та захисниць України – особам з інвалідністю внаслідок участі в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил; до Дня виводу військ з Афганістану – особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан і на території інших держав.

Всього адресну цільову допомогу надано 4688 громадянам з особливими потребами на загальну суму біля 5,8 млн. грн.

Реабілітаційну допомогу, в ході занять плаванням та гімнастикою у басейні, отримали 40 жінок після мастектомії.

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю надано матеріальну допомогу 120 членам громадських організації, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю, у розмірі 500 грн.

За особистими зверненнями осіб з інвалідністю до управління соціального захисту населення міської ради та управлінь соціального захисту населення міської ради по районах, цього року матеріальну допомогу на проживання або лікування виділено 2295 особам. 

Загалом у 2021 році у межах реалізації заходів Міської комплексної програми соціального захисту населення адресну допомогу отримали 7,1 тисяч осіб з інвалідністю на загальну суму 10,3 млн грн.