Оновлені умови виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання із травня 2022 року

02.05.2022

Оновлені умови виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання із травня 2022 року

          Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які були змушені покинути місце постійного проживання у звязку з вторгненням Російської Федерації в Україну, наразі отримують допомогу на проживання ВПО від держави у розмірі 3 тис.грн. на дитину або на особу з інвалідністю, та у розмірі 2 тис.грн. на кожну іншу особу (відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2022 № 332).

          За березень та квітень 2022 року зазначена допомога надавалась всім ВПО, які звернулись до управлінь соціального захисту населення або дистанційно через застосунок «Дія» включно до 30 квітня поточного року.

          Але 16 квітня 2022 року Уряд прийняв постанову №457, згідно якої з травня 2022 року така допомога надається лише ВПО, які:

– перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

– перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

-у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затверджений Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Наказ від 25 квітня 2022 року №75).