Минулоріч матеріальну допомогу від міста отримали понад 26 тисяч запоріжців

12.01.2023

Минулоріч матеріальну допомогу від міста отримали понад 26 тисяч запоріжців

У 2022 році продовжувалася реалізація Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету Запорізької міської територіальної громади.

Одне з ключових завдань програми – це «Комплексні заходи по соціальному захисту населення», які спрямовані на підтримку родин з дітьми, осіб з інвалідністю, ветеранів, сімей загиблих військовослужбовців та інших.

Відповідно до цього завдання надається адресна цільова допомога певним категоріям громадян, адресна допомога за особистими зверненнями та здійснюються інші заходи з соціальної підтримки мешканців міста.

Протягом минулого року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплати адресної цільової допомоги, які охоплюють категорію громадян в цілому та надаються щороку. Таку адресну цільову допомогу отримали 5,2 тисяч запоріжців, з числа родин з дітьми з інвалідністю, багатодітних родин, осіб з інвалідністю, ветеранів війни, сімей загиблих військовослужбовців, чорнобильців та інші, на суму 8,46 млн грн.

Надано матеріальну допомогу за особистими зверненнями мешканців міста на проживання або лікування до міського та районних управлінь соціального захисту населення 8,8 тисяч громадянам, на загальну суму біля 16 млн.грн.

Крім цього з липня 2022 року Міською комплексною програмою соціального захисту населення було запроваджено надання одноразової матеріальної допомоги на придбання водонагрівача (бойлера) найбільш вразливим верствам населення. Одноразову матеріальну допомогу на придбання водонагрівача виділено 50 родинам, які виховують 2-х та більше дітей з інвалідністю і родинам, в яких дітей з інвалідністю виховують батьки з інвалідністю; 682 особам, які отримують соціальну послугу догляд вдома в Запорізькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг); 8275 отримувачам житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг. На що з бюджету Запорізької міської територіальної громади виділено майже 54,5 млн.грн.

У осінньо-зимовий період здійснювалося надання гарячого харчування бездомним особам та іншим громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах, на суму 156 тис.грн. Пункти харчування працювали у Дніпровському, Комунарському, Олександрівському та Заводському районах.

До новорічних свят солодкі подарунки отримали 2661 дітей, які потребують особливої уваги та підтримки.

Всього у 2022 році різного виду допомогу отримали 26,2 тисяч мешканців міста, на що з бюджету міста було спрямовано понад 80,6 млн.грн.