ГОЛОВНА

25.11.2019

Надання реабілітаційної допомоги жінкам з інвалідністю та жінкам, які хворіють на онкологію (після мастектомії)

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради вже декілька років співпрацює з Запорізькою міською громадською організацією осіб з інвалідністю «Переможемо рак» по наданню реабілітаційної допомоги жінкам з інвалідністю та жінкам, хворим на онкологію (після мастектомії). На виконання цього заходу в бюджеті міста передбачено 55 тис.грн.

Реабілітаційні послуги надаються на базі басейну «Спартак» Класичного приватного університету та складаються з 15 занять лікувальної гімнастики на воді. Завдяки цим заняттям поліпшується розвиток моторики рук жінок з інвалідністю та жінок, хворих на онкологію (після мастектомії), що позитивно впливає на загальне самопочуття.

Реабілітаційну допомогу у цьому році отримали 57 жінок.

______________________________________________________________

18.11.2019

У Запоріжжі надають матеріальну підтримку сім’ям,

в яких виховуються діти з інвалідністю

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується з бюджету міста, передбачено низку заходів для підтримки сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Зокрема, у листопаді одноразову адресну цільову допомогу у розмірі 1000 гривень отримають 82 дитини з інвалідністю, яких виховують батьки з інвалідністю, 118 дітей з інвалідністю з багатодітних сімей та 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

Всього з бюджету міста на ці виплати виділено 260 тис.грн.

______________________________________________________________

14.11.2019

Монетизація пільг

З 1 жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій формі. Функціонує два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та грошовій готівковій формі.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Безготівкова форма надання пільг передбачає перерахування коштів АТ «Ощадбанк» на рахунки постачальників житлово-комунальних послуг в розрізі пільговиків.

Тим пільговикам, які надали до управління соціального захисту населення номери мобільних телефонів, АТ «Ощадбанк» направляє смс-повідомлення про перерахування коштів.

Враховуючи новий механізм надання пільг в рахунках на оплату житлово-комунальних послуг постачальники послуг будуть вказувати повну суму нарахувань, а після отримання коштів будуть враховувати їх наступного місяця.

Для отримання пільг готівкою пільговики подавали заяви до управлінь соціального захисту населення до 15 жовтня.

Готівкова форма надання пільг передбачає виплату коштів через банківські картки або через АТ «Укрпошта».

Пільговики, які отримують готівку, повинні сплачувати житлово-комунальні послуги в повному обсязі.

Пільговик має повідомляти управління соціального захисту населення  про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім’ї, адреси місця проживання,  зміни статусу тощо).

______________________________________________________________

12.11.2019

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У листопаді цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 29 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у жовтні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 368 осіб.

Особам з інвалідністю виплачена цільова допомога

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення м.Запоріжжя, управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради щороку надається одноразова адресна цільова допомога особам з інвалідністю, які користуються інвалідними візками.

У місті мешкає 1683 особи зазначеної категорії, які знаходяться на обліку в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах та у Запорізькому відділенні  управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Запорізькій області.

У листопаді поточного року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради цим мешканцям міста проведено виплату одноразової цільової допомоги у розмірі 1000 гривень.

Всього з бюджету міста на це виділено 1млн. 683тис.грн.

_______________________________________________________________

22.10.2019

Надання одноразової адресної цільової допомоги студентам з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах міста Запоріжжя

Міська влада декілька років поспіль надає фінансову підтримку студентам з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах міста.

На сьогодні у вищих навчальних закладах ІІІ – ІV рівня акредитації на денній формі вчаться 208 студентів зазначеної категорії.

Кожен з них у жовтні цього року отримає одноразову адресну цільову допомогу у розмірі 1000 гривень у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за рахунок коштів бюджету міста.

Виплата здійснюється за списками, які надані вищими навчальними закладами міста.

____________________________________________________________

16.10.2019

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У вересні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 38 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у серпні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 339 осіб.

____________________________________________________________

11.10.2019

IMG_1548

Продовжують свою роботу «мобільні соціальні офіси», створені при управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах.

Черговий виїзний прийом Мобільного соціального офісу Дніпровського району відбувся 10 жовтня 2019 року в комунальному закладі «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів» Запорізької міської ради.

Працівники дитячого закладу отримали роз´яснення з питань монетизації субсидій та пільг, призначення різних видів державних соціальних допомог, отримання матеріальної допомоги, забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Багатьох цікавили питання щодо пенсійного забезпечення в Україні.

Також обговорено питання переходу України на Міжнародний стандарт IBAN (міжнародний номер банківського рахунку). Усім присутнім були надані детальні роз’яснення з різних нагальних питань. Працівників закладу ознайомлено з можливістю попереднього запису на прийом до спеціалістів за допомогою «ONLINE ЗАПИСУ» на сайті управління, з можливістю отримати консультацію з різних питань соціального захисту за допомогою багатоканального загальноміського телефону 093-170-77-70.

____________________________________________________________

10.10.2019

Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю

З початку 2019 року через управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста за рахунок різних джерел фінансування забезпечено санаторно-курортним лікуванням 889 осіб.

Зокрема, з бюджету міста Запоріжжя у 2019 році виділено 3 млн.грн. на забезпечення санаторно-курортним лікуванням 372 ветеранів війни. На сьогодні за рахунок бюджету міста вже оздоровлено 266 осіб та 49 осіб знаходяться в санаторно-курортних закладах. Ще 57 осіб будуть оздоровлені протягом жовтня-листопада 2019 року.

____________________________________________________________

07.10.2019

У Запоріжжі особи з інвалідністю внаслідок війни – учасники АТО/ООС отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується з бюджету міста, передбачено надання адресної цільової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни

Напередодні Дня захисника України управлінням соціального захисту населення міської ради проведено виплату адресної цільової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які перебувають на обліку в управліннях соціального захисту населення по районах.

Допомогу у розмірі 1000 гривень отримують 232 особи.

Про виплату державних допомог станом на 01.10.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за січень-вересень поточного року на загальну суму 552,9млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 16,8 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 4,9 тисяч;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,1 тисячі сімей;

– допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 1,9 тисяч;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 7,0 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень-вересень поточного року в сумі 3,5млн.грн. Допомогу отримує 20 сімей, в яких виховується 71 прийомна дитина-сирота.

Про виплату інших пільг та компенсаційних виплат за пільговий проїзд

станом на 01.10.2019

За рахунок коштів бюджету міста, за січень-вересень поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 14,5млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 1,4млн.грн.;

– залізничним транспортом – 5,5млн.грн.;

– річковим транспортом – 2,3млн.грн.

____________________________________________________________

03.10.2019

До уваги одержувачів субсидії, які не є пенсіонерами!

До жовтня поточного року отримувачі субсидій, які не є  пенсіонерами, отримували субсидію готівкою або через платіжну систему «Система  термінових переказів «Швидка копійка» АТ «Ощадбанк», або на картковий рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк».

З жовтня 2019 року субсидія готівкою буде виплачуватися управліннями соціального захисту населення. Для своєчасного отримання субсидії, починаючи з листопада, субсидіанти, які не  є  пенсіонерами,  або які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці, мають повідомити управлінню соціального захисту населення реквізити банківського рахунку для перерахування  коштів призначеної субсидії, відкритого в одному із  уповноважених банків.

Якщо у субсидіанта вже відкритий картковий рахунок в АТ «Ощадбанк», він може не відкривати новий рахунок, а лише повідомити його реквізити управлінню соціального захисту населення.

Записатися на прийом можна на зручний час через сайти управлінь соціального захисту населення.

ІНФОРМАЦІЯ

управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

щодо роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2019 року

Станом на 01.10.2019 році до управління надійшло 3028 письмових звернень (за 9 місяців 2018 року – 3381).

Основні питання, які порушували у своїх зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги (звернулось 1752 громадянина, з них задовільнено – 84%) та роз’яснення діючого законодавства стосовно державних соціальних програм (звернулось 994 громадянина, з них – 95% розглянуто та надано відповідні роз’яснення).

За категоріями громадян – найбільше до управління надходили звернення від пенсіонерів, «дітей війни» (35%) та осіб з  інвалідністю (30%).

Кількість повторних звернень, у порівнянні з 2018 роком, збільшилась, так, за 9 місяців 2019 року – 155, за аналогічний період 2018 року – 146. Кількість повторних звернень, на які надаються роз’яснення, зросла у зв’язку зі зміною діючого законодавства, зокрема порядку призначення субсидії.

В управлінні щодня проводиться прийом громадян.

Обладнані та постійно оновлюються стенди для відвідувачів, що містять всю необхідну інформацію з питань соціальної політики.

Управлінням активно використовуються сайти Запорізької міської ради та управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, засоби масової інформації для інформування населення щодо питань соціальної політики.

____________________________________________________________

02.10.2019. Робоча поїздка заступника міського голови Пустоварова А.І. до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району.

Олекс УСЗН 02.10.2019 Пустоваров

Заступник міського голови Пустоваров А.І. продовжує знайомство з організацією роботи управлінь соціального захисту населення напередодні опалювального сезону. 02 жовтня відбулась робоча поїздка до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району, під час якої Пустоваров А.І. перевірив роботу з організації прийому громадян за допомогою системи електронного керування чергою, програмних комплексів «Електронна заява та декларація», «Електронний документообіг».

         Під час візиту Пустоваров А.І. ознайомився з новою розробкою управління – роботою багатоканального телефонного зв’язку між управлінням та громадянами «Інформаційна лінія соціального захисту населення м. Запоріжжя».

Основним завданням ІР-телефонії є спрощення роботи щодо консультування громадян з будь-якого питання сфери соціального захисту. Кожен мешканець будь-якого району нашого міста цілодобово шляхом ідентифікації через мобільний телефон має можливість отримати інформацію за загальноміським номером 093-170-77-70.

Впровадження такої форми роботи дає можливість наблизити послуги до громадян, зробити отримання консультацій комфортним і зручним, а також скоротити витрати часу на отримання інформації.

Пустоваров А.І. також ознайомився зі станом розробки програмного комплексу «Автоматизована система обробки звернень громадян», який дозволить посилити контроль за вирішенням питань, з яких звертаються до управління мешканці міста.

В ході поїздки були обговорені інші нагальні питання соціального захисту населення.

Заступник міського голови Пустоваров А.І. поставив завдання по створенню максимально комфортних умов для населення при оформленні пільг та субсидій в опалювальний період 2019-2020 р.р., які дозволять уникнути черг та зменшити час перебування громадян в управлінні, а також по впровадженню і в подальшому в роботу управління сучасних технологій, які наблизять процес отримання соціальних допомог безпосередньо до громадян та спростять механізм їх отримання. Звернув увагу на запровадження сучасних наробок в усіх управліннях соціального захисту населення міста Запоріжжя.

______________________________________________________________

01.10.2019

До уваги одержувачів пільг

З 01.10.2019 змінено порядок надання пільг. Пільги розраховуються управлінням соціального захисту населення та виплачуються в грошовій безготівковій формі шляхом перерахування на особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг в розрізі кожного пільговика.

Якщо Ви бажаєте отримувати пільги у готівковій формі, Вам необхідно до 15 жовтня 2019 року звернутись до управління соціального захисту населення за місцем перебування на обліку та надати відповідну заяву (зразок додається).

ЗАЯВА про надання пільг в готівковій формі

 

____________________________________________________________

23.09.2019

Матеріальна підтримка ветеранів – визволителів м.Запоріжжя

У рамках реалізації Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується за кошти бюджету Запоріжжя, передбачено надання адресної цільової допомоги ветеранам – визволителям міста Запоріжжя.

Розмір матеріальної допомоги становить 3600 гривень, виплата проводиться два рази на рік по 1800 гривень.

Напередодні Дня звільнення міста Запоріжжя від фашистських загарбників управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено другу виплату, яку на сьогодні отримують 11 ветеранів-визволителів міста Запоріжжя.

___________________________________________________________________

20190918_160816

18 вересня 2019 року в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району відбулась зустріч з громадянами пільгових категорій, які мешкають в Хортицькому районі.

На зустрічі були присутні 116 осіб, які мають право на пільги, в тому числі 32 учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, вдови загиблих (померлих) учасників АТО.

Присутні були ознайомлені зі змінами в діючому законодавстві України щодо надання  пільг  на  оплату житлово-комунальних  послуг у  грошовій  формі, які набирають чинності з 1 жовтня  2019 року.

Окрему увагу було приділено пільговому забезпеченню учасників АТО, ООС, порядку надання пільг у грошовій безготівковій та готівковій формах.

Присутнім були роздані буклети про порядок надання пільг у грошовій формі.

____________________________________________________________

17.09.2019

IMG_1456-min

До опалювального сезону готові

17 вересня, на передодні опалювального сезону, заступник міського голови Пустоваров А.І. відвідав управління соціального захисту населення у Дніпровському районі.

Мета поїздки – ознайомлення з організацією роботи управління щодо монетизації субсидій та пільг окремим категоріям громадян в опалювальний сезон 2019-2020 років, удосконалення роботи з особами з інвалідністю, з внутрішньо переміщеними громадянами, багатодітними сім’ями, постраждалими від аварії на ЧАЕС та з інших нагальних питань соціального захисту.

Особливу увагу заступник міського голови приділив впровадженню сучасних технологій, які дозволяють оптимізувати роботу по наданню населенню соціальних послуг.

Заступнику міському голові були презентовані програми:

«Онлайн запис на прийом до управління», що дає змогу мешканцям району записатись на прийом до спеціалістів через сайт управління на зручний для них час та дату;

«Реєстр ЧАЕС», його створення дає змогу отримати всебічну інформацію про кожного ліквідатора аварії на ЧАЕС та членів його родини, а також скоротити час на формування різноманітної інформації.

В ході робочої поїздки були обговорені інші нагальні питання соціального захисту населення району.

Пустоваров А.І. поставив завдання по створенню максимально комфортних умов для населення при оформленні субсидій в опалювальний період 2019-2020 р.р., які дозволять уникнути черг та зменшити час перебування громадян в управлінні, а також по впровадженню і в подальшому в роботу управління сучасних технологій, які наблизять процес отримання соціальних допомог безпосередньо до громадян.

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У вересні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 37 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у серпні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 301 особа.

______________________________________________________________

16.09.2019

Надання матеріальної допомоги учасникам партизанського руху

У рамках  Міської  комплексної програми соціального захисту населення м.Запоріжжя декілька років поспіль управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради надається матеріальна грошова допомога учасникам партизанського руху.

На сьогоднішній день у м.Запоріжжя проживає 8 осіб, які активно брали участь у партизанському та підпільному русі 1941-1945 років. У вересні цього року вони отримали матеріальну допомогу у розмірі 500 гривень кожному до Дня партизанської слави (в Україні щороку відзначається 22 вересня).

_____________________________________________________________

13.08.2019

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У серпні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 32 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у липні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 264 особи.

____________________________________________________________________

12.08.2019

Соціальна підтримка багатодітних сімей, які мають дітей-першокласників

З метою підтримки багатодітних сімей, діти яких у поточному році йдуть до першого класу, у Міській комплексній програмі соціального захисту населення м.Запоріжжя передбачено надання одноразової адресної цільової допомоги таким сім’ям.

Напередодні Дня знань, управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради за списками управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах, надано таку допомогу у розмірі 1000грн. 403 дітям – майбутнім першокласникам.

Всього з бюджету міста на це витрачено понад 400 тисяч грн.

____________________________________________________________________

08.08.2019

Про виплату державних допомог станом на 01.08.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за січень-липень поточного року на загальну суму 424,5млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 17,1 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 4,3 тисяч;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,3 тисячі сімей;

– допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 1,6 тисяч;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 7,0 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень-липень поточного року в сумі 2,6млн.грн. Допомогу отримує 22 сім’ї, в якій виховується 71 прийомна дитина-сирота.

 

Про виплату інших пільг та  компенсаційних виплат за пільговий проїзд

станом на 01.08.2019

За рахунок коштів бюджету міста, за січень-липень поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 10,8млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 880,0тис.грн.;

– залізничним транспортом – 4,8млн.грн.;

– річковим транспортом – 1,3млн.грн.

____________________________________________________________________

17.07.2019

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У липні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 24 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у червні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 232 особи.

___________________________________________________________

11.07.2019

Про виплату державних допомог станом на 01.07.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за I півріччя поточного року на загальну суму 363,7млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 38 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 17,2 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5,3 тисяч;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,4 тисячі сімей;

– допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 1,5 тисяч;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 7,0 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень-червень поточного року в сумі 2,2млн.грн. Допомогу отримує 22 сім’ї, в якій виховується 71 прийомна дитина-сирота.

Про виплату інших пільг та компенсаційних виплат за пільговий проїзд станом на 01.07.2019

За рахунок коштів бюджету міста, у I півріччі поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 8,1млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 674,3тис.грн.;

– залізничним транспортом – 4,1млн.грн.;

– річковим транспортом – 821,6тис.грн.

___________________________________________________________

04.07.2019

З початку року адресну соціальну допомогу отримали 9 тисяч запоріжців

У рамках реалізації завдання «Комплексні заходи по соціальному захисту населення» Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста, здійснюється підтримка родин з дітьми, осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників бойових дій антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, сімей загиблих військовослужбовців та інших категорій.

Всього у 2019 році на комплексні заходи виділено понад 23 млн.грн., планується охопити понад 18 тисяч осіб.

Відповідно до цього завдання надається адресна цільова допомога певним категоріям громадян та адресна допомога за особистими зверненнями мешканців міста.

У І півріччі 2019 року здійснювалися виплати одноразової адресної цільової допомоги, які охоплюють категорію громадян в цілому. Це – діти з інвалідністю, хворі на онкологію, з синдромом аутизм, ДЦП, цукровий діабет, прикуті до ліжка; діти, які мають соціальні хвороби; багатодітні родини, які виховують 5 та більш дітей; особи з інвалідністю по зору, з пересадженими органами; які проходять програмний гемодіаліз; учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; ветерани визволителі м.Запоріжжя; особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан та на території інших держав; сім’ї військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби; сім’ї військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав; сім’ї, що втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та члени сімей загиблих в АТО та інші.

У цьому році було збільшено розмір одноразової адресної цільової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців в локальних війнах; в зоні АТО; у мирний час до 8000 грн.; неповнолітнім дітям, які мають статус члена сім’ї загиблого в АТО – до 12000 грн.; дітям з інвалідністю, хворим на онкологію – до 10000 грн.

Учасники АТО, ООС отримали по 3000 грн., багатодітні родини, які виховують 5 та більше дітей по 2500 грн.; ветерани визволителі по 1800 грн. (І виплата); вдови чорнобильців по 500 грн. (І виплата); інші категорії – 1000 грн.

Адресну допомогу на часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги надано 19 сім’ям, які виховують двох дітей з інвалідністю. Допомогу перераховано підприємствам – надавачам послуг.

Реабілітаційну допомогу в басейні отримали 35 жінок після мастектомії.

Адресну цільову допомогу отримали біля 4000 запоріжців на загальну суму 7,9 млн грн.

Також надано матеріальну допомогу за особистими зверненнями до міського та районних управлінь соціального захисту населення біля 5000 громадянам. Сума таких витрат склала понад 5,9 млн грн.

Всього допомогу отримали 9000 мешканців міста, на що витрачено майже 14 млн.грн.

____________________________________________________________________

03.07.2019

ІНФОРМАЦІЯ

управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

щодо роботи зі зверненнями громадян у І півріччі 2019 року

У І півріччі 2019 році до управління надійшло 2337 письмових звернень (у І півріччі 2018 року – 2594).

Основні питання, які порушували у своїх зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги (звернулось 1337 громадян, з них задовільнено – 87%) та роз’яснення діючого законодавства стосовно державних соціальних програм (звернулось 826 громадян, з них – 98% розглянуто та надано відповідні роз’яснення).

За категоріями громадян – найбільше до управління надходили звернення від пенсіонерів, «дітей війни» (35%) та осіб з  інвалідністю (30%).

Кількість відмов у І півріччі 2019 року складає 4, у 2018 році – 11.

Кількість повторних звернень, у порівнянні з 2018 роком, збільшилась, так у І півріччі 2019 року – 103, за аналогічний період 2018 року – 90. Кількість повторних звернень, на які надаються роз’яснення, зросла у зв’язку зі зміною діючого законодавства, зокрема порядку призначення субсидії.

В управлінні щодня проводиться прийом громадян.

Обладнані та постійно оновлюються стенди для відвідувачів, що містять всю необхідну інформацію з питань соціальної політики.

Управлінням активно використовуються сайти Запорізької міської ради та управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, засоби масової інформації для інформування населення щодо питань соціальної політики.

____________________________________________________________________

19.06.2019

До уваги одержувачів субсидії!

З травня 2019 року, тим хто отримував субсидію у попередньому періоді та не має заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається у готівковій формі.

Пенсіонерам готівка виплачується разом з пенсією.

У разі, якщо одержувач субсидії  не є пенсіонером та субсидія призначена у готівковій формі, виплата субсидії здійснюється через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка». Отримувати кошти субсидії можна, починаючи з 12 числа протягом місяця. Якщо протягом місяця з дати перерахування АТ«Ощадбанк» коштів одержувач житлової субсидії не звернувся за отриманням грошового переказу, відповідні кошти повертаються АТ«Ощадбанк» до Мінсоцполітики.

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У червні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 26 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у травні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 208 осіб.

______________________________________________________________

13.06.2019

Про виплату державних допомог станом на 01.06.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за січень-травень поточного року на загальну суму 300,1млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 17,3 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5,2 тисяч;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,4 тисячі сімей;

– допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 1,2 тисяч;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 7,0 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень-травень поточного року в сумі 1,8млн.грн. Допомогу отримує 22 сім’ї, в якій виховується 71 прийомна дитина-сирота.

Про виплату інших пільг та компенсаційних виплат за пільговий проїзд 

станом на 01.06.2019

За рахунок коштів бюджету міста, у січні-травні поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 6,3млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 474,5тис.грн.;

– залізничним транспортом – 3,4млн.грн.;

– річковим транспортом – 355,1тис.грн.

_____________________________________________________________

27.05.2019

У травні матеріальну допомогу отримають діти хворі на ДЦП та прикуті до ліжка

Протягом декількох років, у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення м.Запоріжжя, управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради надається одноразова адресна цільова допомога сім’ям, в яких виховуються діти з різними захворюваннями.

У травні одноразову адресну цільову допомогу отримають діти з інвалідністю: хворі на ДЦП (160 дітей) та прикуті до ліжка (217 дітей).

Розмір допомоги на кожну дитину складає 1000 гривень.

Всього з бюджету міста на ці види допомоги виділено  377000 гривень.

Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю

З початку 2019 року через управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста за рахунок різних джерел фінансування забезпечено санаторно-курортним лікуванням 78 осіб.

Зокрема, з бюджету міста Запоріжжя у 2019 році виділено 3 млн.грн. на забезпечення санаторно-курортним лікування 382 ветеранів війни. На сьогодні за рахунок бюджету міста вже оздоровлено 5 осіб та 20 осіб знаходяться в санаторно-курортних закладах.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Фондом соціального захисту інвалідів України на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – засоби реабілітації) жителів міста Запоріжжя на сьогодні виділено 7,19 млн. грн.

Управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста заключено договори з підприємствами-виробниками на забезпечення 1725 засобами реабілітації на суму 6,72 млн. грн. Видано 1490 засобів реабілітації.

Продовжується робота по забезпеченню засобами реабілітації жителів міста Запоріжжя.

___________________________________________________________

14.05.2019

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У травні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 45 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у квітні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 182 особи.

____________________________________________________________

13.05.2019

Про виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019 №250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям» з 1 квітня 2019 року запроваджено виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Право на отримання допомоги мають багатодітні родини, допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

Розмір допомоги складає 1700грн.

Для призначення допомоги заявникам необхідно особисто звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.

Для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 року включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається з 1 квітня 2019 року.

Органами соціального захисту населення міста Запоріжжя вже розпочато виплату нового виду допомоги.

У травні таку допомогу отримало 1046 родин (за квітень-травень), сума виплат склала 3 641,4тис.грн., кількість дітей – 1071.

________________________________________________________________

03.05.2019

Підтримка ветеранів Другої світової війни у 2019 році

На додаток до державних виплат у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, за рахунок коштів бюджету міста, надається одноразова адресна цільова допомога учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок Другої світової війни.

На передодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у цьому році таку допомогу отримають 896 ветеранів Другої світової війни (з них 379 осіб з інвалідністю та 517 учасників бойових дій). Розмір цієї допомоги складає 1000 грн.

Також у рамках програми виплачується цільова допомога ветеранам-визволителям міста Запоріжжя. Виплата допомоги здійснюється двічі на рік по 1800 грн. – до Дня перемоги і Дня визволення міста Запоріжжя. Загалом розмір допомоги складає 3600 грн. На сьогодні у місті мешкають 11 ветеранів-визволителів.

____________________________________________________________

26.04.2019

Аналітична довідка

з проведення моніторингу діяльності з питання надання соціальних послуг Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у 2018 році

Керуючись наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг», з метою отримання оперативних якісних та кількісних показників процесу надання соціальних послуг, своєчасного прийняття управлінських рішень та усунення недоліків, робочою групою з проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг проведено моніторинг діяльності Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (ЗМТЦСО) та Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЗМЦСССДМ) (далі – надавачі), у 2018 році.

Аналіз результатів моніторингу

Діяльність надавачів аналізувалась за наступними показниками:

  1. Виявлення потреб у соціальних послугах, частка охоплення (надання

соціальних послуг) та отримувачі за соціальними категоріями.

  1. Види соціальних послуг, що надавались протягом звітного періоду, та їх відповідність Державним стандартам.
  2. Кадрове забезпечення.
  3. Фінансування установ.

Показник 1:

Аналіз діяльності щодо організації роботи з виявлення, визначення індивідуальних потреб отримувачів у наданні соціальних послуг, частка охоплення соціальними послугами (ефективність) проводилась вибірково на підставі внутрішніх оцінок якості соціальних послуг за 2018 рік, що проведені на підставі наказу директора ЗМЦСССДМ від 29.12.2018 №633, та наказу директора ЗМТЦСО від 25.10.2017 №282. Таким чином, робочою групою проаналізовані соціальні послуги, що надавались отримувачам відповідно до вимог Державних соціальних стандартів.

За категоріями, соціальні послуги отримали:

Догляду вдома:

  • громадяни похилого віку – 2149 осіб;
  • особи з інвалідністю – 282 особи.

Соціальна адаптація:

  • громадяни похилого віку – 934 особи;
  • особи з інвалідністю – 78 осіб.

Соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах:

За інформацією ЗМЦСССДМ щодо внутрішньої оцінки якості у 2018 році під соціальним супроводом перебувало 149 сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. За категоріями отримувачі соціальної послуги розподілилися наступним чином:

  • постраждалі від торгівлі людьми -1 особа;
  • постраждалі від жорстокого поводження та насильства -9 осіб;
  • одинока матір (батько) – 2 особи;
  • постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації -3 особи;
  • сім’ї, в яких є ризик соціального сирітства – 48 осіб;
  • сім’ї, члени яких перебувають/ перебували у конфлікті з законом – 3 особи;
  • сім’ї, де один чи кілька членів мають інвалідність – 2 особи;
  • особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування–3 особи;
  • особи похилого віку – 6 осіб;
  • сім’ї, в яких виникли складні стосунки та конфліктні стосунки – 25 осіб;
  • малозабезпечені (у тому числі сім’ї, в яких є проблема безробіття) – 47 осіб.

Соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування: 200 осіб.

                                                                                                                                              Таблиця 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Надавачі

Соціальна послуга догляду вдома Соціальна послуга соціальної адаптації Соціальна послуга соціального супроводу сімей, які перебувають у СЖО Соціальна послуга соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування
Потенційні отримувачі, осіб Фактично отримали, осіб Потенційні отримувачі, осіб Фактично отримали, осіб Потенційні отримувачі, осіб Фактично отримали, осіб Потенційні отримувачі, осіб Фактично отримали, осіб
ЗМЦСССДМ 883 150 213 200

 

ЗМТЦСО 2431 2431 1012 1012

Аналіз ефективності надання соціальних послуг:

  • Догляду вдома – 100%;
  • Соціальної адаптації – 100%;
  • Соціального супроводу сімей, які перебувають у СЖО -18%;
  • Соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування – 94%.

Через низькі показники ефективності надання соціальних послуг ЗМЦСССДМ, робочою групою проаналізовані показники за попередні роки, та з’ясовано, що протягом трьох років показник ефективності залишається стабільно низьким:

                                                                                                       Таблиця 2

Аналіз ефективності надання соціальних послуг ЗМЦСССДМ

Період (станом на 01.01. звітного періоду) Потенційні отримувачі соціальної послуги соціальний супровід, осіб Фактично отримують, осіб Відсоток охоплення
2016 1076 127 12%
2017 1407 154 11%

 

Показник 2:

                                                                                                        Таблиця 3

Види соціальних послуг, що надавались протягом звітного періоду,

та їх відповідність Державним стандартам

 

 

 

 

 

 

 

 

Надавачі

Види соціальних послуг, що надавались протягом 2018, та їх відповідність Державним стандартам (так/ні)
Догляду вдома Соціального супроводу   Соціальниого супровіду сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування Соціального  супроводу сімей (осіб),

які перебувають у складних життєвих обставинах

Консультування Профілактики Соціальна інтеграція та реінтеграція бездомних осіб Соціально-психологічної реабілітації Соціальної адаптації Кризового та екстреного втручання Представництва інтересів Посередництва (медіації)

 

 

 

ЗМЦСССДМ

 

так так частково частково ні ні ні частково ні ні
ЗМТЦСО так так так так так

 

 

Показник 3:

                                                                                                                 Таблиця 4

Кадрове забезпечення надавачів соціальних послуг:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Надавачі

Кадрове забезпечення
Загальна кількість працівників за штатним розписом Фактична кількість працюючих Кількість звільнених/кількість прийнятих на роботу  
Керівний склад (керівники структурних підрозділів) Персонал із соціальної роботи Із загальної кількості працівників  – кількість соціальних робітників Мають підготовку відповідно до кваліфікаційних вимог характеристик професій працівників, затверджених наказом Мінсоцполітики України від 29.03.2017 №518 Підвищення кваліфікації
формальне/неформальне навчання проведення атестації
 
ЗМЦСССДМ

 

44,25 43,25 3/1 12 9,25 22 (ФСР) 42
ЗМТЦСО

 

530 434 113/137 23 48 165 106

 

Показник 4:

                                                                                                           Таблиця 5

Фінансування та заробітна плата

 

 

 

 

 

 

Надавачі

фінансування заробітна плата
частка видатків державного бюджету частка видатків бюджету міста (тис. грн) частка платних соціальних послуг частка спонсорської допомоги (тис. грн.) Середня заробітна платня по установі Зростання заробітної платні (у порівнянні з груднем 2017,%)
ЗМЦСССДМ

 

0% 5682,240 0% 549,017 7689 1%
ЗМТЦСО 0% 39200,075 193,753 365,681 5888 21%
               

Висновки робочої групи:

Моніторингом діяльності надавачів з питання надання соціальних послуг встановлено наступне.

  1. Робоча група дійшла висновку, що низький показник охоплення послугою соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, виник через неврегульованість законодавчих актів щодо порядку взяття під соціальний супровід. Зокрема п.13 Постанови КМУ від 21.11.2013 №896 «Про затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб)» передбачається, що «Рішення про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи), яка перебуває у складних життєвих обставинах, приймається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за згодою сім’ї (особи) з урахуванням поданих центром матеріалів», п. 2 розділу ІІ Державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 31 березня 2016 року № 318 підставою для отримання соціальної послуги визначає «рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій або органів місцевого самоврядування (далі – структурний підрозділ з питань соціального захисту населення)». Проте відсутній порядок та механізм прийняття такого рішення.

Пункт 3 розділу ІІ Державного стандарту передбачає, що «рішення про соціальний супровід сім’ї (особи), яка перебуває у складних життєвих обставинах, приймається за згодою отримувача послуги або його законного представника», розділ V Держстандарту має на меті укладання Договору з отримувачем послуги. Досягти згоди на отримання послуги та укладання Договору вдається не завжди. Взяття під соціальний супровід без укладання Договору, окрім підстав, передбачених п. 15 Постанови КМУ від 21.11.2013 № 896, за рішенням комісії з питань захисту прав дитини, у разі невиконання батьківських обов’язків не передбачено.

Таким чином, робоча група вважає за необхідне порушити питання щодо  врегулювання порядку взяття під соціальний супровід шляхом створення Комісії по роботі з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, при управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по району.

  1. Згідно з показником 2, у 2018 році структурні підрозділи ЗМТЦСО надавали п’ять соціальних послуг, надання яких приведено у відповідність до вимог Державних стандартів. Попре те, внутрішня оцінка якості соціальних послуг протягом 2017-2018 років проводиться тільки послуг догляду вдома та соціальної адаптації.

З десяти соціальних послуг, що надаються ЗМЦСССДМ, процес надання лише двох послуг приведено у відповідність до Державних стандартів.

         Відповідно до статті 7 Закону України «Про соціальні послуги», пункту 3 Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою КМУ від 29.12.2009 №1417 (із змінами), пункту 4 Загального положення про центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, затвердженого постановою КМУ від 01.08.2013 №573 (із змінами), визначено, що «суб’єкти, що надають соціальні послуги, здійснюють свою діяльність «з дотриманням державних стандартів соціальних послуг».

  1. Відповідно до наданої надавачами інформації щодо кадрового забезпечення у ЗМТЦСО в наявності 96 вакансій.

Рекомендації:

  1. ЗМЦСССДМ з метою врегулювання порядку взяття під соціальний супровід сімей (осіб), які опинилися у складних життєвих обставинах, підготувати проект «Примірного положення про Комісію по роботі з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, при управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по району».
  2. ЗМЦСССДМ та ЗМТЦСО привести процес надання соціальних послуг відповідно до вимог Державних стандартів, тримати його під постійним контролем шляхом систематичного проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг.

ЗМТЦСО активізувати роботу щодо популяризації діяльності установи, заходів стимулювання та заохочення працівників задля зменшення плинності кадрів та заповнення вакантних місць.

_____________________________________________________________

25.04.2019

Аналітична записка

про результати проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг,

що надавались Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у 2018 році

Керуючись Методичними рекомендаціями з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904, Державним стандартом догляд вдома, затвердженим наказом Мінсоцполітики України від 13.11.2013 №760, Державним стандартом соціальної адаптації затвердженим наказом Мінсоцполітики  України від 18.05.2015 № 514,  з метою удосконалення роботи з незахищеними верствами населення, підвищення якості надання соціальних послуг, Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – територіальний центр) у 2018 році проведено моніторинг та внутрішню оцінку якості соціальної послуги догляд вдома у відділеннях соціальної допомоги вдома та соціальної послуги соціальної адаптації у відділеннях денного перебування.

Основними завданнями територіального центру, при проведенні внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальних послуг догляд вдома та  соціальної адаптації, є:

  • дотримання вимог до якості соціальних послуг встановлених у Державних стандартах;
  • виявлення випадків порушень чи недотримання законодавчих та нормативно-правових актів, що регулюють надання соціальних послуг й вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;
  • визначення результативності надання соціальних послуг;
  • виявлення негативних і позитивних тенденцій у процесі надання соціальних послуг, підготовці пропозицій щодо вдосконалення процесу надання соціальних послуг й поширення успішного досвіду;
  • підвищення рівня професійної компетенції персоналу;

Методи оцінки якості соціальних послуг:

  • опитування/анкетування отримувачів соціальних послуг та/або їх законних представників;
  • спостереження за процесом надання соціальних послуг;
  • бесіда/співбесіда з персоналом відділення, що надає послугу;
  • вивчення документації.

Моніторинг та внутрішня оцінка якості

соціальної послуги догляд вдома

Результати оцінки якості відділення соціальної допомоги вдома за кількісними показниками якості соціальної послуги догляд вдома:

В структурі Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє 8 відділень соціальної допомоги вдома, в яких отримують послугу 2,5 тис осіб.

Надання послуги здійснюється згідно карти визначення індивідуальних потреб та на підставі індивідуального плану, при складанні якого враховуються потреби отримувача соціальної послуги та група його рухової активності, згідно шкал оцінки можливості виконання елементарних та складних дій. Внаслідок урахування групи рухової активності визначається періодичність надання послуг громадянам.

Моніторинг діяльності з питань надання соціальної послуги догляд вдома та оцінки якості цієї послуги проводився у відділеннях соціальної допомоги вдома, шляхом анкетування отримувачів послуги, аналізу документів, особових справ, звернення громадян.

В опитуванні взяли участь 2,3 осіб з числа підопічних, тобто 92% від загальної кількості осіб,  які отримують соціальну послугу догляд вдома у відділеннях. Зібрані матеріали вчасно проаналізовано та опрацьовано.

Протягом 2018 року до територіального центру надійшло 11 звернень громадян щодо незадоволення надання соціальної послуги вдома, а також 11 звернень з подяками за роботу соціальних робітників.

Всі звернення розглянуті вчасно, питання, які в них піднімалися, розглянуті в повному обсязі.

На оперативних нарадах відзначені соціальні робітники, щодо яких надійшли подяки від громадян.

Результати оцінки якості відділення соціальної допомоги вдома за якісними показниками якості соціальної послуги догляд вдома:

  1. Адресність та індивідуальний підхід. Згідно звернень громадян визначено індивідуальні потреби у соціальних послуг (100 %). Всі особові справи підопічних містять індивідуальні плани надання соціальної послуги догляду вдома, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувачів соціальної послуги. Своєчасно проводиться повторне визначення індивідуальних потреб.
  2. Результативність: згідно проведеного опитування, 97,5% опитаних отримувачів задоволені соціальною послугою догляду вдома, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга догляду вдома не надавалась.
  3. Своєчасність: всі рішення про надання соціальної послуги догляд вдома чи відмову у її наданні приймалися керівниками управлінь соціального захисту населення протягом 14 календарних днів з моменту звернення отримувача соціальної послуги або його законного представника та з урахуванням ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги. Складання індивідуального плану здійснювалося соціальними працівниками територіального центру протягом 5 календарних днів з дати звернення отримувача соціальної послуги або його законного представника. Строки та терміни надання соціальної послуги відповідають зазначеним у договорах  (100 % ).
  4. Доступність та відкритість: вісім відділень мають окремі пристосовані приміщення, сім з яких знаходяться в оперативному управлінні територіального центру, одне – орендоване. Приміщення відповідають санітарним та протипожежним вимогам та забезпечені безперебійним водопостачанням та водовідведенням, освітленням, опаленням. На всіх дверях розташовані таблички з написом назви кабінетів. Всі приміщення мають обладнані інформаційні стенди. Інформація актуальна, регулярно оновлюється. Навчання персоналу правилам охорони праці та протипожежним вимогам, інспектування приміщень здійснюється інженером з охорони праці територіального центру та керівниками відділень, які мають відповідні посвідчення. В наявності всі необхідні журнали з підписами персоналу (100%).
  5. Повага до гідності отримувача соціальної послуги: аналіз анкетування свідчить про високий рівень задоволеності ставлення персоналу відділень. Працівники відділень ввічливо та коректно ставляться до громадян під час здійснення своїх посадових обов’язків, зберігають в таємниці конфіденційну інформацію, отриману у процесі виконання службових обов’язків. Випадків порушення договору не виявлено. Є поодинокі випадки некоректного ставлення до соціальних робітників з боку отримувачів послуги, та 2 випадки розірвання договору про надання соціальної послуги у зв’язку із грубим поводженням із персоналом.  (97 %).
  6. Професійність: штатний розпис сформовано відповідно до законодавства з урахуванням спеціалізації (100%). Посадові інструкції затверджені згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників «Випуск 80» «Соціальні послуги» (100%). В особовій справі працівників містяться документи працівників про освіту державного зразка (100%). Щороку надавачі соціальних послуг проходять медогляд (100%). Відділення обладнані необхідними меблями. Але необхідно додаткове оснащення комп’ютерною технікою (принтери, ксерокси, тощо). В наявності автотранспорт, який використовується за необхідністю (86 %).

Внутрішня оцінка якості надання соціальних послуг визначалася із застосуванням шкали оцінки  якісних та кількісних  показників  якості надання соціальних послуг.

Статус показників забезпечення якості соціальної послуги догляд вдома

Якісний показник СТАТУС
«добре» «задовільно» «незадовільно»
від 80% до 100% від 51% до 79% від 0% до 50%
Адресність та індивідуальний підхід «добре»
Результативність «добре»
Своєчасність «добре»
Доступність та відкритість «добре»
Повага до гідності отримувача соціальної послуги «добре»
Професійність «добре»

 Оцінка якості соціальної послуги догляду вдома в цілому

Показники Статус Рекомендації по роботі
Кількісні «добре» продовжувати роботу з моніторингу відділень соціальної допомоги вдома
Якісні «добре»
Узагальнений «добре»

 Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальної послуги догляду вдома показники відповідають встановленому рівню – «добре».

Висновки: Незважаючи на узагальнений статус «добре» відділенням соціальної допомоги вдома для покращення роботи необхідно вжити ряд заходів:

– активізувати роботу щодо виявлення одиноких громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями з метою надання їм необхідної допомоги;

– продовжити та удосконалити проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги;

– забезпечити своєчасне проведення навчання та підвищення кваліфікації надавачів соціальної послуги;

– забезпечити преміювання соціальних робітників за зразкове виконання трудових обов’язків і окремих планових та позапланових завдань;

– сприяти в межах фінансової можливості зміцненню матеріально-технічної бази територіального центру в частині забезпечення відділень соціальної допомоги вдома комп’ютерною технікою.

Моніторинг та внутрішня оцінка якості соціальної послуги соціальної адаптації

 Для проведення внутрішньої оцінки якості застосовувалися показники якості соціальної послуги соціальна адаптація, наведенні у додатку 4  Державного стандарту соціальної адаптації, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 18.05.2015 №514.

Станом на 01.01.2019, послугу соціальної адаптації у відділенні денного перебування отримували 1012 осіб. В опитуванні прийняло участь 860 осіб, що становить 85 % від загальної кількості.

Переважна  кількість опитаних позитивно оцінює роботу надавачів послуги соціальна адаптація. Були висловлені схвальні відгуки щодо роботи Університету третього віку. Отримані під час навчання знання й навички постійно використовуються підопічними у повсякденному житті. Надаючи послугу соціальної адаптації фахівці намагаються врахувати потреби кожного з отримувачів послуг.

Результати організації та проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості соціальної послуги соціальної адаптації. 

I. Оцінка кількісних показників соціальної послуги соціальна адаптація

До територіального центру скарг на діяльність відділення денного перебування чи його співробітників не надходило. Відсотковий еквівалент  – 100%. Статус – добре.

Частка задоволених звернень про отримання соціальної послуги соціальної адаптації складає 100 %. Статус – добре.

Частка працівників, які підвищили рівень кваліфікації складає – 62,5%. Статус – задовільно.

Частота  здійснення моніторингу якості надання соціальної послуги – 100%. Дані моніторингу рекомендовано збирати один раз на рік. Статус – добре.

Таким чином для кількісного показника соціальної послуги соціальна адаптація присвоюється статус «добре» – 90 %.

ІІ. Оцінка якісних показників соціальної послуги соціальна адаптація, що передбачені Державним стандартом соціальної адаптації:

1) адресність та індивідуальний підхід (99% – статус «добре»)

  • всі особові справи отримувачів соціальної послуги містять карту визначення індивідуальних потреб що наведена в додатку 1 до Державного стандарту та його спеціалізації (99%) ;
  • індивідуальні плани надання соціальної послуги соціальної адаптації, які ґрунтуються на визначенні індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, складалися й узгоджувалися з кожним отримувачем соціальної послуги та завідуючим відділенням. (99%)  Індивідуальний план складався за формою відповідно до Державного стандарту у двох примірниках та підписувався отримувачем соціальної послуги і завідувачем відділення. Один примірник індивідуального плану знаходиться у отримувачів соціальної послуги, другий залишається в особовій справі отримувача соціальної послуги;

–        індивідуальні плани переглядаються один раз у квартал. Виконання 100%.

2) Результативність (99,5% – статус «добре»)

  • отримувачі задоволенні соціальною послугою згідно проведеного анкетування, телефонних розмов та співбесід (99%);
  • отримувачі соціальної послуги соціальної адаптації констатували покращення емоційного, психологічного, фізичного стану порівняно з періодом, коли соціальна послуга соціальна адаптація не надавалась (99%);
  • в ході проведення внутрішнього моніторингу та оцінки якості проводилися опитування отримувачів соціальної послуги щодо якості надання соціальної послуги. Були отриманні позитивні відгуки. Усі скарги, звернення, які надходять, фіксуються та оперативно вирішується. (100%) 
  • розроблена система заохочення (Положення про порядок преміювання працівників Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг). В 2018 році працівників відділення денного перебування заохочували премією та почесними грамотами (100%).

–       з часу запровадження Державного стандарту, моніторинг з якості проводиться відповідно до вимог чинного законодавства 1 раз на рік (100%).

3) Своєчасність (100 % – статус «добре»)

  • рішення щодо надання соціальної послуги, визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, підготовка індивідуального плану надання соціальної послуги здійснювалися у встановлений строк (100%),
  • договір оформлюється у відповідності до вимог Державного стандарту (100%);

–        строки та терміни надання соціальної послуги відповідають зазначеним у індивідуальному плані надання соціальної послуги соціальної адаптації. (100%)

4) Доступність та відкритість (96,8 % – статус «добре»)

  • (92,5% приміщень відповідають санітарним та протипожежним вимогам;
  • у відділеннях денного перебування обладнані стенди з відповідною інформацією для отримувачів соціальної послуги. Інформація актуальна, регулярно оновлюється(100%) .

–        всі відділення забезпечені роздатковими та інформаційними матеріалами (у тому числі на електронних носіях), щодо надання соціальної послуги (98%) .

5) Повага до гідності отримувача соціальної послуги (99,9% – статус «добре»)

  • в ході опитування отримувачі соціальної послуги задоволені ставленням персоналу відділень (100%) ;
  • фахівці відділення денного перебування у своїй роботі використовують індивідуальний підхід та з повагою ставляться до отримувачів соціальної послуги не допускають негуманних і дискримінаційних дій щодо них (100%);
  • у відділеннях у наявності інформація про правозахисні організації (ведеться журнал реєстрації скарг) (100%) ;

–        у договорах про надання соціальних послуг п.2.3 передбачено, що працівники територіального центру зобов’язуються бути ввічливими та коректними у спілкуванні з отримувачем при виконанні своїх посадових обов’язків, дотримуватися конфіденційності в роботі з інформацією, отримуваною в процесі виконання службових обов’язків (100%) .

6) Професійність (94,6% – статус «добре»)

  • штатний розпис сформовано відповідно до законодавства (100%);
  • посадові інструкції затверджені згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників «Випуск 80» «Соціальні послуги» (100 %)
  • розроблені графіки проведення навчань у відділеннях соціальних працівників (100%)
  • в особових справах працівників містяться документи про освіту (державного зразка). Кваліфікаційним вимогам щодо освіти відповідного напряму підготовки відповідають більшість фахівців та працівників (100%);
  • працівники відділення проходять щорічний обов’язковий медичний огляд відповідно до вимог чинного законодавства(100%);
  • розроблений графік проведення нарад з виробничих питань, з питань законодавства у сфері надання соціальних послуг (100%);
  • працівники відділення в повному обсязі забезпечені витратними матеріалами, комп’ютерною технікою, програмним забезпеченням (100%);
  • за можливістю, фахівці що надають послугу соціальної адаптації відвідують наради, конференції з обміну досвідом, “круглі столи” тощо (100%).

Статус показників забезпечення якості соціальної послуги соціальної адаптації

Якісний показник СТАТУС
«добре» «задовільно» «незадовільно»
від 80% до 100% від 51% до 79% від 0% до 50%
Адресність та індивідуальний підхід «добре»
Результативність «добре»
Своєчасність «добре»
Доступність та відкритість «добре»
Повага до гідності отримувача соціальної послуги «добре»
Професійність «добре»

Оцінка якості соціальної послуги соціальної адаптації в цілому

Показники Статус Рекомендації по роботі відділення
Кількісні «добре» продовжувати роботу з моніторингу соціальної послуги
Якісні «добре»
Узагальнений «добре»

 

Висновки: Незважаючи на узагальнений статус «добре» відділенням денного перебування планується ряд заходів, які спрямовані на усунення виявлених недоліків, удосконалення процесу обслуговування й підвищення якості соціальної послуги соціальної адаптації.

– продовжити та удосконалити проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги;

– забезпечення своєчасного проведення навчання та підвищення кваліфікації надавачів соціальної послуги;

–  в межах фінансової можливості сприяти зміцненню матеріально-технічної бази територіального центру в частині забезпечення відділень соціальної денного перебування комп’ютерною технікою.

– урізноманітнити заходи соціальної послуги соціальної адаптації для більш якісного забезпечення потреб клієнтів відділень.

 

____________________________________________________________

24.04.2019

Субсидія – економить Ваш сімейний бюджет

Станом на 01.04.2019 в м. Запоріжжі 76087 домогосподарствам призначена субсидія на оплату житлово-комунальних послуг. Середній розмір субсидії за березень 2019 року по місту склав 1093,05грн.

Протягом трьох місяців 2019року до управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста звернулося 5952 громадян міста щодо визначення свого права на житлову субсидію за рішенням комісії.

По 5005 зверненням було винесено позитивне рішення. В 947 випадках субсидія не призначена, з них в 26 випадках відмовлено в призначенні субсидії непрацездатним особам на понаднормову площу, але призначено на соціальну норму житла.

65,17% отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримують – пенсіонери, 10,51% – пільговики.

__________________________________________________________

23.04.2019

Інформація щодо виплат особам постраждалим від аварії на ЧАЕС

В місті Запоріжжя станом на 01.04.2019 на обліку перебувають 3030 осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС. З них:

  • 427 ліквідаторів 1 категорії;
  • 1126 ліквідаторів ІІ категорії;
  • 366 потерпілих осіб ІІ категорії;
  • 516 потерпілих ІІІ категорії;
  • 403 дітей потерпілих;
  • 1 дитина померлого;
  • 189 дружин померлих громадян;
  • 1 дитина з інвалідністю.

Згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щомісяця особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії та дитина з  інвалідністю отримують 50% пільгу на:

  • оплату житлово-комунальних послуг;
  • послуг зв’язку та встановлення телефону;
  • оплату твердого та рідкого пічного палива;
  • оплату за гуртожиток,
  • 100% пільгу проїзду у міському транспорті.

Особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС І категорії мають право на 100% пільгу на проїзд 1 раз на рік туди і назад по Україні автомобільним, повітряним, залізничним, водним транспортом, особи ІІ категорії мають 50% пільгу.

Щомісяця особи, постраждалі від аварії на ЧАЕС отримують компенсації та допомоги згідно бюджетних програм:

  • 69 особам надані та оплачені додаткові відпустки та соціальна стипендія на суму 458,946тис.грн;
  • безкоштовно отримали ліки в аптеках 63 особи І та ІІ категорії на суму 48,681тис.грн.;
  • 1933 особи отримали грошову допомогу на продукти харчування на суму 1млн. 439 тис.грн.;
  • 497 осіб (особи з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп, потерпілі ІІ та ІІІ категорії, евакуйовані) отримали компенсацію на оздоровлення на суму 51,4тис.грн.
  • 1 особа І категорії отримала допомогу у випадку звільнення на суму 6,102тис.грн.;
  • 2 особи отримали виплату у разі втрати годувальника на суму 15,172тис.грн.;
  • 3 особи отримали виплати по втраті працездатності на суму 1,366тис.грн.

На обліку на оздоровлення в УСЗН по районах перебувають 137 осіб, постраждалих  від  аварії  на  ЧАЕС  І  категорії.  Виділено  коштів на оздоровлення 83 осіб І категорії.

Станом на 15.04.2019 оздоровлено 3 особи на суму 21,9 тис.грн. Зараз 3 особи оздоровлюються, 20 осіб обрали санаторно-курортні заклади, наразі оформлюють документи.

Соціальна підтримка громадян,

які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя щороку надає допомогу сім’ям, які втратили годувальника  внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На сьогоднішній день на обліку в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах перебуває 188 таких сімей.

У квітні цього року до дня Чорнобильської катастрофи таким сім’ям надано грошову матеріальну допомогу у розмірі 500 грн. У грудні вони також отримають допомогу до дня  вшанування учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС

Одна сім’я, яка має дитину з інвалідністю, захворювання якої пов’язане з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, отримала у квітні одноразову адресну цільову допомогу у розмірі 1000 грн.

            Крім цього, за поданням громадської організації, яка об’єднує чорнобильців міста, у квітні надано матеріальну допомогу 50 активним членам організації.

__________________________________________________________

18.04.2019

Зустрічі з ветеранами війни

З 11 по 18 квітня 2019 року управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста проведено зустрічі з ветеранами війни. На зустрічах були присутні представники громадських організацій, які опікуються питаннями ветеранів війни та  безпосередньо самі ветерани.

В ході зустрічей освітлювались питання порядку призначення субсидії, пільг, виплат до 5 травня, санаторно-курортного лікування тощо. Присутні були ознайомлені з новим у законодавстві щодо соціального захисту громадян. Після зустрічей надавались індивідуальні консультації.

Спеціалісти управлінь привітали присутніх з прийдешніми святами, висловили вдячність за їх внесок в історію України, побажали здоров’я, життєвої енергії та довгих років життя.

___________________________________________________________

17.04.2019

Особам з інвалідністю з пересадженими органами надається матеріальна допомога з бюджету міста

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя надається одноразова адресна цільова допомога особам з інвалідністю з пересадженими органами, у тому числі дітям,  які знаходяться на обліку у лікувальних закладах міста та зареєстровані у м.Запоріжжі.

У квітні 2019 року 40 осіб, у т.ч. 2 дітей даної категорії, отримають адресну цільову допомогу у розмірі 1000 гривень кожний.

Надання одноразової адресної цільової допомоги особам, які знаходяться на програмному гемодіалізі

Одним з пріоритетних напрямків роботи міської влади є підтримка осіб з інвалідністю.

Протягом декількох років, у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради надається одноразова адресна цільова допомога особам, які знаходяться на програмному гемодіалізі, зареєстровані у місті Запоріжжі та самостійно здійснюють проїзд до лікувальних закладів для проходження гемодіалізу. Також ця допомога надається дітям.

У 2019 році розмір цільової допомоги було збільшено до 2184 гривні на кожну особу.

У квітні одноразову адресну цільову допомогу отримає 149 осіб, які знаходяться на програмному гемодіалізі, з них 2 дітей.

_____________________________________________________________

16.04.2019

Грошова допомога ветеранам війни у 2019 році

Для ветеранів війни розпочались виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня. На сьогодні отримали грошову допомогу більш, як 12 тис.осіб на суму 47 млн.грн. що складає 70%.

Серед отримавших разову допомогу – 1,3 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх в’язнів, більше 6 тис. учасників бойових дій, майже 2,4 тис. – члени сімей загиблих, померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та бойових дій, близько 2,6 тис. учасників війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів.

В тому числі отримали допомогу 4,2 тис. учасників АТО.

Виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня продовжуються.

Фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів міста Запоріжжя

Починаючи з 2019 року фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів надається на підставі проведення Конкурсу відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України вiд 14.02.2018 №156 «Деякi питання надання фiнансової пiдтримки громадським об’єднанням ветеранiв» (зі змінами) та Порядку використання коштiв, передбачених в бюджетi мiста на фiнансову пiдтримку громадських об’єднань ветеранiв, затвердженого рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.08.2018 №402.

У 2019 році, за результатами проведення Конкурсу, у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя фінансову підтримку отримують 21 громадське об’єднання ветеранів.

На це завдання передбачено 2350,0тис.грн.

Станом на 01.04.2019 фінансову підтримку отримали 20 громадських організацій на загальну суму 354,6тис.грн., в т.ч.:

адміністративні витрати на організаційне та матеріально-технічне забезпечення організацій – 135,1тис.грн.

на проведення заходів – 219,5тис.грн.

Організаціями було проведено ряд заходів, зокрема: до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав; до Дня Героїв Небесної Сотні; Вшанування жінок ветеранів; до Дня українського добровольця, та інші заходи.

__________________________________________________________

15.04.2019

Соціальна підтримка членів сімей військовослужбовців,

загиблих на території Республіки Афганістан та

на території інших держав

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя щороку надається адресна цільова допомога членам сімей військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав.

У цьому році розмір допомоги було збільшено:

по 8000 грн. отримують 35 членів сімей військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав;

по 12000 грн. – 2 особи з інвалідністю з дитинства, батьки яких загинули на території Республіки Афганістан та на території інших держав.

З бюджету міста на це виділено 300 тисяч грн.

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У квітні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 42 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у березні поточного року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 137 осіб.

____________________________________________________________

10.04.2019

Про виплату державних допомог станом на 01.04.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за січень-березень поточного року на загальну суму 177,4млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 36 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 17,8 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 4,8 тисяч;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,4 тисячі сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,9 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень-березень поточного року в сумі 1,1млн.грн. Допомогу отримує 21 сім’я, в якій виховується 70 прийомних дітей-сиріт.

Про виплату пільг та субсидій населенню станом на 01.04.2019

Протягом січня-березня 2019 року профінансовано понад 203,0млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.04.2019 року 149,9тис.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, у січні-березні поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 2,7млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 101,8тис.грн.;

– залізничним транспортом – 1,5млн.грн.

____________________________________________________________

09.04.2019

Соціальна підтримка мешканців міста Запоріжжя

У м.Запоріжжя розроблена і реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста.

Одне з ключових завдань програми – це «Комплексні заходи по соціальному захисту населення», які спрямовані на підтримку родин з дітьми, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів, учасників бойових дій антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, та інших категорій. Відповідно до цього завдання надається адресна цільова допомога певним категоріям громадян та адресна допомога за особистими зверненнями мешканців міста.

Всього у 2019 році на комплексні заходи виділено більше 23 млн.грн., планується охопити понад 18 тисяч осіб.

Завдяки реалізації комплексних заходів у І кварталі 2019 року допомогу отримали близько 5 тисяч громадян, на що витрачено 8 млн.606 тис.грн.

Зокрема, здійснювалися виплати одноразової адресної цільової допомоги, які охоплюють категорію громадян в цілому. Цільову допомогу отримали діти з інвалідністю, хворі на онкологію у розмірі 10000 грн.; діти з інвалідністю, хворі на цукровий діабет, з синдромом аутизм, особи з інвалідністю по зору, особи з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан та на території інших держав по 1000 грн; сім’ї військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби та дорослі члени сімей загиблих в антитерористичній операції по 8000 грн., неповнолітні діти, які мають статус члена сім’ї загиблого в антитерористичній операції по 12000 грн.

Разову матеріальну допомогу у розмірі 3000 грн. надано 95 учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій та стали на облік до управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах.

Адресну допомогу на часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги надано 19 сім’ям, які виховують двох дітей з інвалідністю. Допомогу перераховано підприємствам – надавачам послуг.

Реабілітаційну допомогу в басейні отримали 12 жінок після мастектомії.

Всього адресну цільову допомогу отримали 2100 осіб, на загальну суму біля 5,3 млн.грн.

Також надано матеріальну допомогу за особистими зверненнями мешканців міста до управління соціального захисту населення міської ради 685 громадянам, управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах – 2013 громадянам. Сума витрат склала понад 3,2 млн. грн.

_____________________________________________________________

08.04.2019

Зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС

З нагоди міжнародного дня пам’яті Чорнобильської катастрофи з 1 квітня по 5 квітні 2019 року в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста відбулись зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Хвилиною мовчання була вшанована пам’ять тих, кого вже немає серед живих.  Запорошені ділилися своїми спогадами.

У зустрічах прийняли участь спеціалісти управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста, представники управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, Пенсійного фонду України, закладів охорони здоров’я.

Були надані консультації щодо порядку забезпечення санаторно-курортним лікуванням, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, надання субсидії та відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги, безоплатного забезпечення ліками та зубопротезуванням, тощо

Запрошених ознайомили зі змінами в законодавстві, з новими напрямками роботи управлінь, були надані відповіді на усі запитання, які цікавили ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

____________________________________________________________

04.04.2019

ІНФОРМАЦІЯ

управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

щодо роботи зі зверненнями громадян у І кварталі 2019 року

У І кварталі 2019 році до управління надійшло 1666 письмових звернень (у І кварталі 2018 року – 1635).

Основні питання, які порушували у своїх зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги (звернулось 959 громадян, з них: задовільнено – 72%; інші залишаються у стані розгляду) та роз’яснення діючого законодавства стосовно державних соціальних програм (звернулось 760 громадян, з них: задовільнено – 22%; на інші надано відповідні роз’яснення – 78%).

За категоріями громадян – найбільше до управління надходили звернення від пенсіонерів, «дітей війни» (39%) та осіб з  інвалідністю (32%).

Кількість відмов у задоволенні, порушеного питання, у І кварталі 2019 року складає 4, у 2018 році – 5.

Кількість повторних звернень, у порівнянні з 2018 роком, збільшилась, так у І кварталі 2019 року – 55, за аналогічний період 2018 року – 34. Кількість повторних звернень, на які надаються роз’яснення, зросла у зв’язку зі зміною діючого законодавства, зокрема порядку призначення субсидії.

На апаратних нарадах, які проводилися в управлінні, постійно обговорювалися проблемні питання щодо роботи зі зверненнями громадян. Аналізувалася кількість звернень, які надійшли за минулий тиждень.

В управлінні щодня проводиться особистий прийом громадян згідно графіку, затвердженого  наказом  начальника  управління.

Обладнані та постійно оновлюються стенди для відвідувачів, що містять всю необхідну інформацію з питань соціальної політики.

Управлінням активно використовуються сайти Запорізької міської ради та управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, засоби масової інформації для інформування населення щодо питань соціальної політики.

_________________________________________________________

01.04.2019

Грошова допомога ветеранам війни у 2019 році

         Урядом затверджені розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2019 році.

В місті Запоріжжя у 2019 році мають право на отримання такої допомоги більш, як 20 тис.осіб.

         Виплати разової грошової допомоги будуть проводитись у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 850 гривень;

II групи – 3 400 гривень;

III групи – 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 850 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 гривень.

ДОПОМОГА БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ

З 1 квітня 2019 року Урядом України запроваджено виплату батькам багатодітної родини на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1700 грн. Виплати здійснюватимуться до поки дитині не виповниться шість років.

Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає шести років, держава виплатить на кожну з них по 1700 грн.

Для того, щоб оформити допомогу на дитину, одному з батьків, з ким проживає дитина, слід звернутися до управління  соціального захисту населення Запорізької міської ради за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання та подати заяву.

До заяви необхідно додати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї та свідоцтва про народження усіх дітей.

Виплати здійснюватимуться через «Укрпошту» чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має можливість з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину.

____________________________________________________________

29.03.2019

IMG_0411

Робочий візит  заступника міського голови

         Сьогодні, 29.03.2019, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров Анатолій Іванович ознайомився з роботою управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району.

         В ході робочого візиту були обговорені нагальні проблеми управління, які необхідно вирішити та окреслено завдання щодо подальшої роботи управління.

         Також Пустоваров А.І. представив колективу управління нового начальника управління Кравця Олексія Вікторовича.

__________________________________________________________

28.03.2019

Членам сімей загиблих військовослужбовців

надається матеріальна допомога з бюджету міста

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя надається адресна цільова допомога батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули, померли, пропали без вісті при проходженні військової служби. У 2019 році розмір допомоги збільшено та становить 8000 гривень.

Адресна цільова допомога надається одному з батьків та вдові військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби, які мають реєстрацію у м.Запоріжжя, на підставі списків Запорізького міського Фонду правового та соціального захисту сімей військовозобов’язаних загиблих у мирний час.

На цей час у місті проживає 175 громадян даної категорії, які у кінці березня 2019 року отримають адресну цільову допомогу у розмірі 8000 гривень кожний.

Всього з бюджету міста цим родинам виділено 1,4 мільйони гривень.

_____________________________________________________________

27.03.2019

Надання реабілітаційної допомоги жінкам з інвалідністю та жінкам,

які хворіють на онкологію (після мастектомії)

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради вже декілька років співпрацює з Запорізькою міською громадською організацією осіб з інвалідністю «Переможемо рак» по наданню реабілітаційної допомоги жінкам з інвалідністю та жінкам, хворим на онкологію (після мастектомії).

Реабілітаційні послуги надаються на базі басейну «Спартак» Класичного приватного університету та складаються з 15 занять лікувальної гімнастики на воді. Завдяки цим заняттям поліпшується розвиток моторики рук жінок з інвалідністю та жінок, хворих на онкологію (після мастектомії), що позитивно впливає на загальне самопочуття.

Всього в бюджеті міста на реабілітаційні послуги у 2019 році передбачено 55 тисяч гривень.

Реабілітаційну допомогу вже отримали 12 жінок.

_____________________________________________________________

26.03.2019

Матеріальну допомогу отримують

особи з інвалідністю І та ІІ групи по зору

      В рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується з бюджету міста, управління соціального захисту населення Запорізької міської ради надає одноразову адресну цільову допомогу особам з інвалідністю І та ІІ групи по зору.

       Такий вид допомоги отримують особи з інвалідністю І та ІІ групи, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі, на підставі списків управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста та Запорізької обласної організації Українського товариства сліпих. Розмір допомоги складає 1000 гривень.

     У кінці березня 2019 року адресну цільову допомогу грошовими поштовими переказами отримають 848 осіб з інвалідністю І та ІІ групи по зору.

____________________________________________________________

25.03.2019

Соціальна підтримка дітей з інвалідністю з синдромом аутизм

Одним з важливих напрямків в роботі міської влади є підтримка сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю.

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя щороку, починаючи з 2017 року, здійснюється виплата одноразової адресної цільової допомоги сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю з синдромом аутизм.

За інформацією лікувальних закладів міста у Запоріжжі мешкають 239 таких дітей, батьки яких у березні цього року отримають грошову допомогу у розмірі 1000 грн.

Зазначену виплату приурочено до Міжнародного Дня інформування про аутизм, який відзначається 2 квітня.

_____________________________________________________________

14.03.2019

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У березні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 41 учаснику бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у лютому 2019 року.

З початку 2019 року зазначену допомогу отримали 95 осіб на загальну суму 285 тис. грн.

_____________________________________________________________

13.03.2019

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується з бюджету міста, передбачено низку заходів для підтримки сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю. Зокрема, у програмі на 2019 рік передбачено надання одноразової адресної цільової допомоги сім’ям, в яких виховуються діти з різними захворюваннями.

У березні одноразову адресну цільову допомогу отримають 184 дитини з інвалідністю, хворі на цукровий діабет, у розмірі 1000 гривень на кожну дитину.

Також одноразову адресну цільову допомогу отримають 82 дитини з онкозахворюванням, які мають інвалідність. Розмір допомоги у цьому році збільшено та складає 10000 гривень на кожну дитину.

Всього з бюджету міста сім’ям зазначених категорій виділено понад 1млн.грн.

___________________________________________________________

12.03.2019

ІНФОРМАЦІЯ

управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

щодо роботи зі зверненнями громадян у лютому 2019 року

У лютому 2019 року до управління надійшло 625 звернень.

Основні питання, які порушують у зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги – 62% (з них задовільнено – 89%) та роз’яснення чинного законодавства щодо державних соціальних програм (житлова субсидія, виплата державної соціальної допомоги) – 37%.

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення за особистими зверненнями громадян надано допомогу:

управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради – 303 громадянам на загальну суму 654700 гривень, а саме:

  • на лікування, яке дорого коштує – 92гром. на суму 399000грн.;
  • на лікування, проживання – 170гром. на суму 235000грн.;
  • на протезування зубів – 14гром. на суму 14000грн.;
  • екстрена допомога – 27гром. на суму 6700грн.

управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах – 743 громадянам на загальну суму 648045 гривень.

______________________________________________________________

06.03.2019

Про виплату державних допомог станом на 01.03.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за січень-лютий поточного року на загальну суму 117,4млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 35 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 17,9 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 3,8 тисячі;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,3 тисяч сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,9 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень-лютий поточного року в сумі 706,8тис.грн. Допомогу отримує 21 сім’я, в якій виховується 70 прийомних дітей-сиріт.

Про виплату пільг та субсидій населенню станом на 01.03.2019

Протягом січня-лютого 2019 року профінансовано понад 178,7млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.03.2019 року 68,2тис.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, у січні-лютому поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 1,5млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд залізничним транспортом – 714,5тис.грн.

______________________________________________________________

28.02.2019

Питання надання пільг деяким категоріям громадян

В місті Запоріжжі більше 31 тисячі мешканців користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг.

Для майже 24 тисяч пільговиків ці пільги надаються з урахуванням доходів. Серед них: діти війни, учасники війни, колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, дружини (чоловіки) померлих жертв нацистських переслідувань, багатодітні сім’ї. Цим категоріям пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У 2019 році розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу складає 2690,00 грн.

Право на отримання пільг в залежності від доходів визначається управлінням соціального захисту населення, в якому пільговик перебуває на обліку, без звернення пільговика (крім тих, чиї доходи управління не може отримати самостійно).

______________________________________________________________

22.02.2019

Звіт Дніпр

Підсумки роботи за 2018 рік

         Минулого тижня  в соціальній сфері завершились  підсумкові наради про роботу за 2018 рік.

Відбулись підсумкові наради в Запорізькому міському територіальному центрі соціального обслуговування(надання соціальних послуг), в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському та Дніпровському районах.

На нарадах підведені підсумки роботи за минулий рік та презентовані пріоритетні напрямки, над  якими працювали центр та управління в 2018 році.

22.02.2019 відбулась підсумкова нарада управління соціального захисту населення Запорізької міської ради.

На нараді були окреслені основні досягнення соціальної сфери в 2018 році, зокрема відмічено виконання бюджету управління, в повному обсязі реалізацію державних соціальних програм та завдань Міської комплексної програми соціального захисту населення.

Відмічено переваги запровадження новітніх технологій та розвитку нових форм роботи таких як: електронна система керування чергою, електронна заява та декларація, електронний документообіг та електронний архів, електронний паспорт учасників АТО, робота фотостудій, пунктів прокату технічних засобів реабілітації, надання он-лайн консультацій, тощо.

В підсумкових нарадах прийняв участь заступник міського голови Пустоваров А.І., який оцінив досягнення соціальної сфери  в 2018 році та поставив завдання і в подальшому розвивати систему пріоритетних напрямків та  впроваджувати в роботу управлінь напрацювання 2018 року.

______________________________________________________________

Надання житлової субсидії в готівковій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 №62 внесені зміни до порядку призначення житлових субсидій.

Усі мешканці міста, яким призначена житлова субсидія в опалювальному сезоні 2018-2019рр. за зверненнями до 01.01.2019, отримають субсидію в березні 2019 року за лютий в готівковій формі, тобто розмір призначеної кожному домогосподарству субсидії, який раніше перераховувався організаціям-надавачам послуг, буде виплачено готівкою заявнику.

Пенсіонери субсидію будуть отримувати разом з пенсією. Особам, які не отримують пенсію,  необхідно  звернутися після 12 березня до ПАТ «Ощадбанк» з паспортом та реєстраційним номером облікової картки платника податків (ідентифікаційним номером).

Отриману субсидію в готівковій формі необхідно спрямувати на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія розраховується окремо на кожне домогосподарство та її розмір безпосередньо залежить від отриманих доходів.

______________________________________________________________

21.02.2019

«Муніципальна няня»

Умови отримання та розмір виплат

В Україні з 1 січня 2019 року почала діяти програма «муніципальна няня». Вона передбачає компенсації батькам за послуги з догляду за дитиною до трьох років.

Головною умовою є те, що «муніципальна няня» має бути оформлена як фізична особа-підприємець або юридична особа, яка має право на надання послуг по догляду за дитиною.

Звертатися слід до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Необхідно надати:

заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

копію договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»;

документи що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги з догляду за дитиною (може бути: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку);

копію свідоцтва про народження дитини;

копію паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;

документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку заявника;

рішення про встановлення опіки (у разі наявності);

заяву із зазначенням рахунка відкритого у банківській установі на ім’я заявника.

Також щомісяця до 5 числа отримувач послуги має надавати до управління соціального захисту населення документ, що підтверджує оплату послуги «муніципальна няня».

Допомога призначається у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шестирічного віку. З січня 2019 року ця сума складає 1626,00грн.

______________________________________________________________

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста у 2019 році продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У лютому цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 54 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах у січні 2019 року.

_____________________________________________________________

20.02.2019

Підсумки роботи Запорізького міського територіального центру  соціального обслуговування

IMG_8650

19.02.2019 відбулась презентація роботи Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2018 рік за участю заступника голови Запорізької міської ради Пустоварова А.І., керівників  міського та районних  управлінь соціального захисту населення.

Протягом 2018 року було продовжено діяльність територіального центру відповідно до вимог Державних стандартів. Біля 5000 осіб отримало послуги  в 24 структурних підрозділах центру.

Зійснено ряд змін щодо роботи геріатричного стаціонару, впроваджено нові технології по роботі з дітьми з інвалідністю.

Реалізовані два грантові проекти «Рівень компетентності соціального робітника-якісна соціальна послуга» та «Допоможіть мені заговорити».

У 2019 році центр планує приділити увагу  створенню у місті системи комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Розпочнеться ця робота з відкриття відділення за адресою проспект Соборний, буд. 182А.

Позитивно оцінив діяльність територіального центру, А.Пустоваров побажав подальшого розвитку системи послуг, що надаються мешканцям міста.

____________________________________________________________

19.02.2019

АНАЛІТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ

про виконання бюджету за 2018 рік

по управлінню соціального захисту населення Запорізької міської ради

(на виконання Наказу Міністерства фінансів України від  01.12.2010 №1489 «Про затвердження Вимог та форм публічного представлення головними розпорядниками коштів державного бюджету інформації про бюджет»)

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради є головним розпорядником бюджетних коштів та реалізує повноваження у галузі соціального захисту та соціального обслуговування.

Головна мета діяльності – реалізація державної соціальної політики на території міста Запоріжжя у сфері соціального захисту населення, розробка та реалізація міських програм, направлених на соціальний захист населення міста.

У 2018 році управлінням, як головним розпорядником бюджетних коштів, реалізовано 16 бюджетних програм, з них:

– 5 програм – за рахунок субвенції державного бюджету;

– 11 програм – за рахунок коштів бюджету міста.

Загальний обсяг видатків управління за 2018 рік склав 2086879,274тис.грн., в т.ч. субвенція з державного бюджету-1765425,897тис.грн.; кошти бюджету міста–321453,377тис.грн., відсоток виконання 97,2%.

 

Виконання бюджету в розрізі бюджетних програм

 

Назва бюджетної програми

План, тис.грн. Касові видатки, тис.грн. Відсоток виконання

Керівництво і управління у сфері соціального захисту населення

106070,852 105752,170 99,7

Виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» і оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя

3377,340 3377,335 100

Надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот

1107400,545 1048315,017 94,7

Надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу

1799,010 1794,764 99,8

Надання пільг з оплати послуг зв’язку, інших, передбачених законодавством, пільг окремим категоріям громадян та компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян

112085,650 112085,179 100

Надання допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим  сім’ям, тимчасової допомоги дітям

518282,489 517475,253 99,8

Надання допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку

194480,829 194463,528 100

Надання соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю в установах соціального обслуговування

39335,699 39200,075 99,7

Здійснення соціальної роботи з вразливими категоріями населення

5739,044 5682,240 99

Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги

3982,697 3979,865 99,9

Соціальний захист ветеранів війни та праці

2786,800 2752,103 98,8

Організація та проведення громадських робіт

828,147 826,368 99,8

Інші заклади та заходи

43712,774 43554,968 99,6

Будівництво об’єктів соціально-культурного призначення

3382,277 3117,004 92,2

Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення для окремих категорій населення відповідно до законодавства

4451,806 4450,199 100

Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)

171,865 53,206 31
Всього 2147887,824 2086879,274 97,2

 

Публічне представлення звіту про використання бюджетних коштів за бюджетними програмами відбудеться 22 лютого 2019 року о 10-00 в приміщенні управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району за адресою: бул.Вінтера, будинок 14.

____________________________________________________________

14.02.2019

Про виплату державних допомог

станом на 01.02.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за січень поточного року на загальну суму 55,4млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 18,1 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5,6 тисячі;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,6 тисяч сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,9 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за січень поточного року в сумі 350,8тис.грн. Допомогу отримує 21 сім’я, в якій виховується 72 прийомні дитини-сироти.

Про виплату пільг та субсидій населенню

станом на 01.02.2019

Протягом січня 2019 року профінансовано понад 62,2млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.02.2019 року 45,3тис.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, у січні поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 738тис.грн.

______________________________________________________________

12.02.2019

У Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підбили підсумки роботи за 2018 рік

13

Підсумковий захід відбувся 11.02.2019 на базі міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На зустрічі були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І., начальник управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Полковнікова О.Я., начальники  управлінь соціального захисту населення по районах міста.

Директор ЗМЦСССДМ Токарєва Л.В. звітувала перед присутніми про роботу Центру у минулому році. За результатами роботи Центру в 2018 році спеціалістами ЗМЦСССДМ здійснено оцінку потреб у 4094 родин, на облік поставлено 883 родини, які опинились у скрутній життєвій ситуації.

 Учасники заходу ознайомилися із пріоритетним напрямком роботи у 2018 році із  впровадження нових методів роботи з сім’ями, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Одним із надбань ЗМЦСССДМ у минулому році було облаштування сенсорної кімнати «Дитяча країна мрій», яка стала номінантом щорічного конкурсу соціальних проектів «Ми – це місто».

Ознайомившись із результатами діяльності ЗМЦСССДМ, А.І.Пустоваров відмітив важливість завдань, які вирішує центр  та звернув увагу на необхідність більш ефективного  інформування мешканців міста щодо  діяльності центру та послуг, якими можна скористуватись.

________________________________________________________________

11.02.2019

Підсумки роботи за 2018 рік

фото Хортицький

В соціальній сфері продовжуються підсумкові наради про роботу за 2018 рік.

Минулого тижня  відбулись підсумкові наради в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському, Комунарському та Хортицькому районах міста.

На нарадах підведені підсумки роботи управлінь за 2018 рік. Визначені завдання  управлінь на 2019 рік.

Крім того на нарадах були презентовані програмні розробки, над  якими працювали управління в 2018році:

– он-лайн запис на прийом до управління;

– електронний облік технічних та інших засобів реабілітації.

В нараді управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району прийняв участь заступник міського голови Пустоваров А.І., який дав високу оцінку роботі управління та соціальної сфери в цілому та поставив завдання на 2019 рік щодо подальшого впровадження в роботу управлінь новітніх технологій та створення комфортних умов для відвідувачів.

______________________________________________________________

08.02.2019

Соціальна підтримка осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан та на території інших держав

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя щорічно надає одноразову адресну цільову допомогу особам з  інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан та на території інших держав.

На сьогоднішній день на обліку в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах перебуває 327 осіб вказаної вище категорії.

У лютому цього року кожний з них отримає грошову допомогу  у розмірі 1000 грн.

Зазначену виплату приурочено до Дня виведення військ із Республіки Афганістан.

_________________________________________________________________

29.01.2019

Зустріч з громадскістю

2019

В управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради пройшла інформаційна зустріч, в якій взяли участь члени комітету з питань соціального захисту та охорони здоров’я Громадської ради при виконкомі міської ради, члени громадської ради при управлінні.

На зустрічі були обговорені питання, що стосуються реалізації як державних, так і міських програм соціального захисту населення

Учасники зустрічі були ознайомлені з новаціями, які стосуються житлової  субсидії, з іншими змінами в законодавстві з питань соціального захисту населення; проінформовані щодо порядку надання матеріальної допомоги за рахунок коштів бюджету міста у 2019 році, про виконання бюджетних програм у 2018 році.

В ході зустрічі було дано відповіді на питання, що стосуються обговорюваних тем.

______________________________________________________________

25.01.2019

ЗВІТ

про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, догляд вдома, соціальна адаптація, які надавались Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у 2017 році

Керуючись наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг», на підставі наказу начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі – управління) від 27.12.2017 №01-25/51р, робочою групою проведено зовнішню оцінку якості соціальних послуг, які надавались у 2017 році:

– Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ЗМЦСССДМ) – соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах (далі – соціальна послуга соціального супроводу).

– Запорізьким міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – ЗМТЦСО) – догляд вдома та соціальна адаптація.

Про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг управління поінформувало ЗМЦСССДМ та ЗМТЦСО листом від 19.11.2018 №01-15/243.

При проведені зовнішньої оцінки якості вищезазначених соціальних послуг робоча група керувалась:

  1. Порядком виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 №896 (далі – Порядок).
  2. Державним стандартом соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 31.032016 №318.
  3. Державним стандартом догляду вдома, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 13.11.2013 №760.
  4. Державним стандартом соціальної адаптації, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 18.05.2015 №514.

В ході проведення зовнішньої оцінки якості вищезазначених соціальних послуг використовувались наступні показники якості:

  1. Результативність.
  2. Адресність та індивідуальний підхід.
  3. Своєчасність.
  4. Доступність та відкритість.
  5. Повага до отримувача соціальних послуг.
  6. Професійність.

1.  Соціальна послуга соціального супроводу

Внутрішня оцінка якості соціальної послуги соціального супроводу проводилась у 2018 році відповідно до наказу директора ЗМЦСССДМ від 29.12.2017 №595. Відповідальним за організацію і проведення оцінки якості соціальної послуги соціального супроводу призначено заступника директора ЗМЦСССДМ Кукіна В.С.

Робочою групою зовнішня оцінка якості соціальної послуги соціального супроводу проведена вибірково у відділах соціальної роботи ЗМЦСССДМ по Вознесенівському та Дніпровському районах.

Робочою групою проаналізовані показники, аналітичні довідки, звіти ЗМЦСССДМ щодо надання соціальної послуги соціального супроводу за період 2016-2018 роки.

Зведені показники

 

Період (станом на 01.01. звітного періоду)

 

Потенційні отримувачі соціальної послуги соціальний супровід, осіб Фактично отримують, осіб Орієнтовний обсяг витрат, тис. грн. відповідно до потреби Відсоток охоплення
2016

 

1076 127 123,94 12%
2017

 

1407 154 229,05 11%
2018

 

1232 150 183,23 12,17%

 

  1. Результативність.

Протягом 2017 року 154 сім’ї/особи отримували соціальну послугу соціального супроводу у структурних підрозділах ЗМЦСССДМ.

Отримувачі соціальної послуги соціального супроводу за категоріями

 

Постраждалі від  торгівлі людьми 2
Постраждалі від жорстокого поводження та насильства 4
Одинока матір (батько) 6
Постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації 4
Сім’ї, в яких є ризик соціального сирітства 44
Сім’ї, члени яких перебувають/ перебували у конфлікті з законом 6
Сім’ї, де один чи кілька членів мають інвалідність 4
Сім’ї опікунів / піклувальників 5
Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 3
Сім’ї, яким призначена державна допомога при народженні дитини 5
Неповнолітні вагітні 1
Сім’ї, в яких виникли складні стосунки та конфліктні стосунки 11
Малозабезпечені (в тому числі сім’ї, в яких є проблема безробіття) 59
Всього 154

У 82-х випадках надання соціальної послуги соціального супроводу завершено на кінець 2017 року:

        – завершено роботу з позитивним результатом 14 осіб і 61 сім’ю (112 дітей);

– без досягнення позитивного результату – 1 особу та 6 сімей (9 дітей) через невиконання договору, переїзд тощо (8,53%).

108 випадків надання соціальної послуги соціального супроводу завершено у 2018 році.

У більшості випадків надання соціальної послуги соціального супроводу становить 6 місяців (відповідно до норм, встановлених державним стандартом), але є випадки надання соціальної послуги мінімальний термін – 1 місяць, а у складних випадках термін встановлено максимальний – 12 місяців.

Сім’ї беруться під соціальний супровід та знімаються за заявою клієнта, відповідно до рішення комісії з питань захисту прав дітей, рішення Дорадчого органу по роботі з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

  1. Адресність та індивідуальний підхід.

Комісією ЗМЦСССДМ з проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги соціального супроводу проведено анкетування отримувачів послуги, за результатами якого встановлено:

        – у 100% випадків проведена оцінка індивідуальних потреб сім’ї (особи) у наданні соціальної послуги;

– у 98% випадках надана соціальна послуга відповідала потребам отримувачів;

– у 2% випадків потреби клієнтів було задоволено частково;

– 61 втручання (74%) було плановим;

– 21 втручання (26%) було екстреним;

– у 96% випадків допомога була надана вчасно.

  1. Своєчасність.

За результатами анкетування комісії ЗМЦСССДМ з’ясовано:

– 61 втручання (74%) було плановим;

– 21 втручання (26%) було екстреним;

        – 80% сімей (осіб) брали активну участь у виконанні індивідуального плану надання соціальної послуги соціального супроводу стовідсотково досягли позитивного результату;

        – 12% частково виконували свою частину плану соціального супроводу;

– 8% отримувачів не приймали активної участі у виконанні плану супроводу.

  1. Доступність та відкритість.

Робоча група з проведення зовнішньої оцінки якості соціальної послуги соціального супроводу відмічає, що інформаційні стенди у приміщеннях розміщені у зручних для відвідувачах місцях, своєчасно оновлюються.

Інформація щодо діяльності ЗМЦСССДМ, переліку, порядку та умов отримання соціальних послуг поширюється при проведенні обстежень сімей (осіб), при проведенні групових заходів та через друковані та електроні засоби масової інформації.

Діє сайт ЗМЦСССДМ, сторінки у Фейсбуці та Твітері. У 2017 році виготовлено та розповсюджено 3 тисячі кишенькових карток-візиток «Безкоштовно та конфіденційно». Протягом року на міських телеканалах вийшло 10 сюжетів та програм про діяльність ЗМЦСССДМ, та 9 радіопередач. Інформацію про результати внутрішньої оцінки оприлюднено на сайті ЗМЦСССДМ та офіційному порталі Запорізької міської влади.

Для сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та перебували під соціальним супроводом, проведено 5 інформаційних акцій (охоплено 26 осіб) та 85 групових заходів з питань підвищення виховного потенціалу, профілактики негативних явищ та популяризації здорового способу життя (охоплено 353 особи).

Відділи соціальної роботи по Вознесенівському та Дніпровському районах ЗМЦСССДМ, у яких проводилась вибіркова зовнішня оцінка якості соціальної послуги соціального супроводу розміщуються у приміщенні по вул. Рекордна,

34-А, де також розміщені:

– керівництво ЗМЦСССДМ;

– фінансово-економічний відділ;

– відділ загальної та кадрової роботи;

– відділ соціальної роботи та оцінки якості надання послуг;

– Центр відвідування для неповнолітніх, які перебувають в конфлікті з законом та служба екстреної психологічної допомоги.

Спеціалісти частково забезпечені комп’ютерною технікою та витратними матеріалами, у повному обсязі – канцелярським приладдям. Приміщення обладнані офісними меблями. Для проведення індивідуальної та групової роботи з клієнтами облаштовано консультаційну кімнату та кімнату групової роботи.

Приміщення відповідає санітарним та протипожежним вимогам, забезпечено безперебійним водопостачанням та водовідведенням, освітленням, але через відсутність технічної можливості не обладнано засобами безперешкодного доступу для осіб, які користуються інвалідними візками.

  1. Повага до отримувача соціальних послуг.

За постійним спостереженням та висновками ЗМЦСССДМ надавачі соціальної послуги соціальний супровід дотримуються норм етики поведінки у спілкуванні з отримувачем, ознаки дискримінації, прояви зневаги, прямого чи опосередкованого примусу отримувача соціальних послуг до виконання певних дій відсутні.

Робоча група не мала можливості ознайомитись із заходами ЗМЦСССДМ щодо захисту персональних даних отримучів соціальної послуги соціального супроводу у 2017 році, але розглянута документація, яка створена з цього питання у 2018 році, а саме.

Наказом директора ЗМЦСССДМ від 03.10.2018 №324р розроблені заходи щодо дотримання законодавства про захист персональних даних, а саме:

– призначено особу, відповідальну за організацію роботи, пов’язаної із захистом персональних даних;

– розроблено та затверджено Положення про обробку персональних даних;

– розроблено та затверджено Інструкцію обробки персональних даних;

– ведеться Журнал обліку працівників, які мають доступ до персональних даних отримувачів послуг;

– працівники, які мають доступ до персональних даних отримувачів послуг, під підпис ознайомлені із зобов’язанням про нерозголошення персональних даних;

– затверджено План дій на випадок несанкціонованого доступу до персональних даних, пошкодження технічного обладнання, виникнення надзвичайних ситуацій.

  1. Професійність.

У відділах соціальної роботи ЗМЦСССДМ по районах міста працює 14 психологів, 8 спеціалістів із соціальної роботи, 3 юриста, та 2 інші спеціалісти (педагог, реабілітолог).

Спеціалісти мають повну вищу освіту, пройшли відповідну підготовку за «Програмою для фахівців із соціальної роботи у громаді щодо здійснення соціального супроводу сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах».

У 2017 році шість спеціалістів пройшли перепідготовку на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету за програмою «Психологічні аспекти надання соціальної допомоги».

Спеціалісти самостійно проходять медичний огляд при влаштуванні на роботу та планово (флюрографія).

Усі спеціалісти мають посвідчення єдиного зразка, посадову інструкцію, складену відповідно до вимог Випуску 80 «Соціальні послуги» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 29.03.2017 №518 (далі – Довідник кваліфікаційних характеристик).

 Згідно з даними, викладеними ЗМЦСССДМ у Інформації про проведення внутрішньої оцінки якості соціальної послуги соціального супроводу, середнє навантаження на одного надавача послуги становить 5,7 випадки та досягається за рахунок того, що супровід здійснюється не лише фахівцями із соціальної роботи але і психологами та начальниками відділів соціальної роботи по районах міста.

Показники якості

соціальної послуги соціального супроводу

 

Показник Стан виконання Статус

1. Частка отримувачів послуги соціального супроводу, в яких після отримання послуги відбулося покращення фізичного, психологічного, соціального стану, від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

92% Добре

2. Частка отримувачів послуги, які повторно отримують послугу соціального супроводу, від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

1% Добре

3. Частка отримувачів послуги, які не набули належних навичок  справлятися із складними життєвими обставинами (далі – СЖО), від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

8,5% Добре

4. Частка отримувачів послуги, які набули навичок справлятися із СЖО та мінімізувати їхні наслідки, від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

92% Добре

5. Частка отримувачів послуги, яким достроково завершено надання послуги соціального супроводу у зв’язку з досягненням позитивного результату, від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

10% Добре

6. Частка отримувачів послуги, яким послуга надавалася відповідно до потреб отримувача, від загальної кількості отримувачів цієї послуги.

98% Добре

7. Частка надавачів послуги соціального супроводу, у яких перевищено навантаження відповідно до Державного стандарту соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, від загальної кількості надавачів цієї послуги.

0% задовільно

8. Рівень забезпечення приміщеннями, обладнанням і витратними матеріалами, необхідними для надання послуги відповідно до встановлених норм.

70% задовільно

 

Оцінка якості соціальної послуги соціального супроводу в цілому

 

Узагальнений статус

Рекомендації по роботі із суб’єктом, що надає соціальну послугу

 

«добре»

Продовжувати роботу із суб’єктом

 

Рекомендації

щодо вдосконалення процесу надання соціальної послуги соціального супроводу, підвищення її якості

  1. Визначитись з алгоритмом щодо прийняття рішення про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи), яка перебуває у складних життєвих обставинах.
  2. Взяти під особливу увагу дотримання строків визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги соціального супроводу, індивідуального плану, укладання договору, визначених державним стандартом.
  3. Підтримувати в актуальному стані інформаційні стенди, посилити інформування отримувачів про правозахисні організації та порядок подання і розгляду скарг.
  4. Порушити питання щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
  5. Визначитись з надавачем соціальної послуги соціального супроводу відповідно до вимог Державного стандарту, Порядку, Випуску 80 “Соціальні послуги” Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 29.03.2017 №518.
  1. Соціальна послуга догляду вдома

Внутрішня оцінка якості соціальної послуги догляду вдома проводилась у 2018 році відповідно до наказу директора ЗМТЦСО від 25.10.2017 №282. Відповідальним за організацію і проведення оцінки якості соціальної послуги догляду вдома призначено заступника директора ЗМТЦСО Нагорну Ю.В.

Зовнішня оцінка якості соціальної послуги догляду вдома проведена вибірково у відділеннях соціальної допомоги вдома по Вознесенівському, Олександрівському, Хортицькому районах ЗМТЦСО.

Робочою групою проаналізовані показники, аналітичні довідки, звіти ЗМТЦСО щодо надання соціальної послуги догляд вдома за період 2016-2018 роки.

Зведені показники

 

Період (станом на 01.01. звітного періоду)

 

Потенційні отримувачі соціальної послуги догляду вдома, осіб Фактично отримують, осіб Орієнтовний обсяг витрат, тис. грн. відповідно до потреби Відсоток охоплення
2016

 

2500 2321 13612,6 92%
2017

 

2528 2372 18126,066 94%
2018

 

2524 2473 24239,624 98%
  1. Адресність та індивідуальний підхід.

Робоча група ознайомилась з особовими справами отримувачів соціальної послуги догляду вдома, в кожній справі зберігаються:

письмова заява; медичний висновок про нездатність до самообслуговування, карта визначення індивідуальних потреб отримувача;один примірник договору про надання соціальних послуг; довідка про склад сім’ї; інформація з Державного реєстру прав, копія наказу про надання (припинення) соціальних послуг. Своєчасно проводиться оновлення документів.

Визначення індивідуальних потреб у соціальній послузі здійснюється при первинному зверненні та у подальшому при наданні соціальної послуги з урахуванням ступеня потреб, визначеного за шкалами оцінки виконання елементарних та складних дій відповідно до додатку 1 Державного стандарту догляду вдома.

Надавачі соціальної послуги складають та узгоджують з отримувачами індивідуальні плани надання соціальної послуги, про що свідчить підпис отримувача. Здійснюється своєчасний перегляд індивідуальних планів, у деяких випадках індивідуальні плани узгоджені поза встановленого терміну через зміни у життєвих обставинах отримувачів соціальної послуги.

В кожній особовій справі зберігається 2 примірник договору про надання соціальної послуги, медичний висновок .

Терміни організації надання соціальної послуги відповідають вимогам Державного стандарту догляду вдома.

  1. Результативність.

Комісією ЗМТЦСО з проведення внутрішньої оцінки якості розроблений опитувальник вивчення якості надання соціальної послуги догляд вдома. Протягом року вивчається рівень задоволеності наданою послугою, зокрема покращення емоційного стану, реагування на скарги, проведення персоналом роз’яснювальної роботи. 96% опитаних отримувачів задоволені соціальною послугою догляду вдома.

Крім того, надавачами постійно здійснюється спостереження за процесом надання соціальної послуги шляхом планових чи позапланових (оперативних) перевірок роботи соціальних робітників на дільниці, телефонного опитування, проведення співбесід з отримувачами.

У 2017 році здійснено дві планові перевірки та 7 позапланових виїздів.

Оперативні перевірки здійснюються у випадку надходження скарг з боку отримувачів, виникненні конфліктних ситуацій.

Наказом директора ЗМТЦСО від 29.07.2015 №1 затверджено «Положення про порядок преміювання працівників Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», відповідно до якого здійснюється преміювання працівників за результатами роботи з урахуванням оцінювання отримувачів.

  1. Своєчасність.

Робочою групою вивчалась своєчасність організації та надання соціальної послуги догляду вдома, а саме строки та терміни, які визначені постановою КМУ від 29.12.2009 №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (зі змінами та доповненнями)  (далі – постанова КМУ від 29.12.2009 №1417) та Державним стандартом. В особових справах документи оформлені та поновлюється своєчасно, звернень отримувачів соціальної послуги щодо несвоєчасності надання послуги не виявлено.

  1. Доступність та відкритість.

Приміщення відділень відповідають санітарним та протипожежним вимогам та забезпечене безперебійним водопостачанням та водовідведенням, освітленням, опаленням. На всіх дверях розташовані таблички з написом назви кабінетів.

В наявності плани евакуації, вогнегасники, інструкції щодо їх використання, аптечки.

Навчання персоналу правилам охорони праці та протипожежним вимогам, інспектування приміщень здійснюється інженером з охорони праці ЗМТЦСО та керівниками відділень, які мають відповідні посвідчення. В наявності всі необхідні журнали з підписами персоналу.

Всі приміщення мають обладнані інформаційні стенди. Інформація актуальна, регулярно оновлюється. Попре те, відсутня інформація про правозахисні організації та порядок подання скарг.

Приміщення відділень обладнані пандусами, але вони не відповідають вимогам ДБН в частині нахилу. В наявності переносні пандуси та поручні. Спеціально обладнані місця для паркування транспортних засобів, спеціальні ліфти відсутні. В приміщення можливо потрапити за допомогою персоналу.

  1. Повага до гідності отримувача соціальної послуги.

На підставі аналізу опитування отримучів соціальної послуги, випадків негуманних та дискримінаційних дій з боку персоналу не виявлено.

Питання захисту персональних даних в ЗМТЦСО регулюються Положенням «Про порядок обробки та захисту персональних даних, затверджених наказом директора від 04.12.2017 №316. В установі призначено особу, відповідальну за організацію роботи, пов’язаної із захистом персональних даних; розроблено та затверджено Положення про обробку персональних даних; Журнал реєстрації зобов’язань про нерозголошення персональних даних.

  1. Професійність.

Персонал відділень соціальної допомоги вдома має затверджені посадові інструкції, розроблені відповідно до вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників «Випуск 80» «Соціальні послуги».

Всі працівники мають медичні книжки, ведуться графіки проходження медичного огляду.

У відділеннях соціальної допомоги вдома двічі на рік керівництвом розробляється план технічного навчання з персоналом. Тематика навчання відповідає професійній спрямованості.

Протягом 2017 року пройшли підвищення кваліфікації з різних питань 39 працівників.

Приміщення відділень обладнані необхідним м’яким та твердим інвентарем, комп’ютерною технікою. В наявності автотранспорт, який використовується за необхідністю.

Статус показників забезпечення якості соціальної послуги догляду вдома

Якісний показник СТАТУС
«добре» «задовільно» «незадовільно»
від 80% до 100% від 51% до 79% від 0% до 50%
Адресність та індивідуальний підхід «добре»
Результативність «добре»
Своєчасність «добре»
Доступність та відкритість «добре»
Повага до гідності отримувача соціальної послуги «добре»
Професійність «добре»

Оцінка якості соціальної послуги догляду вдома в цілому

Показники Статус

Рекомендації по роботі відділення соціальної допомоги вдома

Кількісні «добре»

продовжувати роботу з відділеннями соціальної допомоги вдома

Якісні «добре»
Узагальнений «добре»

Згідно зі шкалою оцінки якісних та кількісних показників соціальної послуги догляду вдома показники відповідають встановленому рівню – «добре».

 Рекомендації

щодо вдосконалення процесу надання соціальної послуги догляду вдома, підвищення її якості

  1. Тримати під постійним контролем визначення індивідуальних потреб отримувачів соціальної послуги, своєчасно оновлювати документи, які містяться в особовій справі.
  2. Опрацювати питання щодо впровадження інших соціальних послуг для клієнтів відділень догляду вдома.
  3. Завершити роботу щодо розроблення програми стажування для початківців, які надаватимуть соціальну послугу догляду вдома.
  4. Систематизувати роботу з навчання персоналу щодо законодавства у сфері надання соціальних послуг із складанням графіка.
  5. Розробити опис заходів соціальної послуги догляд вдома для більш ефективного надання заходів соціальної послуги догляд вдома.
  1. Соціальна послуга соціальної адаптації

Внутрішня оцінка якості соціальної послуги соціальної адаптації проводилась у 2018 році відповідно до наказу директора ЗМТЦСО від 25.10.2017 №282. Відповідальним за організацію і проведення оцінки якості соціальної послуги соціальної адаптації призначено заступника директора ЗМТЦСО Нагорну Ю.В.

Зовнішня оцінка якості соціальної послуги соціальної адаптації проведена вибірково у відділеннях денного перебування по Вознесенівському, Олександрівському, Хортицькому районах ЗМТЦСО.

Робочою групою проаналізовані показники, аналітичні довідки, звіти ЗМТЦСО щодо надання соціальної послуги соціальної адаптації за період 2016-2018 роки.

Зведені показники

 

 

Період (станом на 01.01. звітного періоду)

 

Потенційні отримувачі соціальної послуги соціальної адаптації, осіб Фактично отримують, осіб Орієнтовний обсяг витрат, тис. грн. відповідно до потреби Відсоток охоплення
2016

 

951 951 2254,7 100%
2017

 

994 994 2821,635 100%
2018

 

1432 1432 3187,592 100%

1. Адресність та індивідуальний підхід.

Робоча група вибірково розглянула особові справи отримучів, які містять письмову заяву; медичний висновок про потребу в соціальній адаптації та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі; карту визначення індивідуальних потреб отримувача; копію наказу про надання (припинення) соціальних послуг; договір про надання соціальної послуги. Особові справи отримувачів відповідають вимогам постанови КМУ від 29.12.2009 №1417. Документи оновлюються своєчасно.

При організації надання соціальної послуги надавачем проводиться комплексне визначення індивідуальних потреб, яке проводиться протягом робочого тижня з дати подання заяви про отримання соціальної послуги. Члени робочої групи відмічають, що дана робота проводиться на високому професійному рівні із застосуванням методів спостереження, додаткового опитування, аналізу отриманої інформації від потенційного отримувача.

Індивідуальні плани роботи переглядаються щоквартально.

  1. Результативність.

Робоча група опрацювала матеріали внутрішньої оцінки якості соціальної послуги соціальної адаптації, проведеною ЗМТЦСО. Надавачем розроблена «Анкета вивчення рівня задоволеності отримувачів соціальної послуги соціальної адаптації у відділенні денного перебування». За даними, у січні 2017 року послугу отримували 1007 осіб, в анкетуванні прийняло участь 823 особи, що становить 82 % від загальної кількості. Відгуки про надання соціальної послуги 100% позитивні, отримувачі задоволені якістю, різноплановими формами роботи, високо оцінюється соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку».

Позитивним аспектом є активне залучення отримувачів до процесу надання соціальної послуги: відвідувачі надають пропозиції щодо видів та форм роботи, приймають активну участь у заходах, займаються волонтерством, тощо.

Скарг на роботу відділень денного перебування робочій групі не надходило, пропозиції щодо покращення надходять та вирішуються в процесі надання соціальної послуги.

За відгуками отримувачів, аналізу показників, звітів роботи відділень денного перебування, робочою групою відмічається значимість надання соціальної послуги соціальна адаптація, яка сприяє активному довголіттю, укріпленню фізичного, психічного здоров’я отримучів.

  1. Своєчасність.

Робочою групою вибірково перевірені документи особових справ отримувачів. Звіренні терміни організації надання послуги, періодичність поновлення документів. Порушень прав на своєчасне отримання соціальної послуги, індивідуального підходу до отримувачів, не виявлено.

  1. Доступність та відкритість.

Приміщення відповідають санітарним та протипожежним вимогам та забезпечене безперебійним водопостачанням та водовідведенням, освітленням, опаленням.

В наявності плани евакуації, вогнегасники, аптечки.

Питання з охорони праці, протипожежним вимогам здійснюється в ЗМТЦСО централізовано інженером з охорони праці. Керівники відділень денного перебування пройшли навчання, мають посвідчення.

Всі приміщення мають обладнані інформаційні стенди. Інформація актуальна, регулярно оновлюється.

Приміщення відділень обладнані пандусами, але вони не відповідають вимогам ДБН в частині нахилу. В наявності переносні пандуси; обладнані місця для паркування транспортних засобів, спеціальні ліфти відсутні. В приміщення можливо потрапити за допомогою персоналу.

  1. Повага до гідності отримувача соціальної послуги.

Випадків негуманного, дискримінаційного, неетичного ставлення з боку персоналу до отримувачів не виявлено.

Наказом Мінсоцполітики України від 14.07.2016 №762 затверджені форми документів, необхідні для оформлення на обслуговування в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у тому числі договір про надання соціальних послуг. Права та обов’язки сторін, шляхи вирішення спірних питань обумовлені договором.

В особових справах отримувачів соціальної послуги соціальної адаптації міститься один примірник договору, другий примірник виданий отримувачу. Договори скріпленні підписами сторін.

  1. Професійність.

Персонал відділень має вищу освіту відповідного напряму: соціальний педагог, психолог, тощо. Документи про освіту зберігаються у відділі кадрів ЗМТЦСО.

Персонал відділень денного перебування має затверджені посадові інструкції, розроблені відповідно до вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників «Випуск 80» «Соціальні послуги».

Медичний огляд персонал проходить щорічно про що свідчать записи та печатки в особових медичних книжках.

Атестація персоналу проводиться відповідно до Положення про атестацію працівників, затвердженого наказом директора ЗМТЦСО від 28.05.2015 №106, та запланована на 2018 рік.

Приміщення відділень обладнані необхідним м’яким та твердим інвентарем, комп’ютерною технікою.

Робоча група відмічає, що підвищити якість надання соціальної послуги (комфортні умови перебування), задоволення потреб отримувачів (потенційних отримувачів), впровадження нових форм можливо за рахунок пошуку нових приміщень відділень денного перебування більшої площі.

Статус показників забезпечення якості соціальної послуги

соціальної адаптації

Якісний показник СТАТУС
«добре» «задовільно» «незадовільно»
від 80% до 100% від 51% до 79% від 0% до 50%
Адресність та індивідуальний підхід «добре»
Результативність «добре»
Своєчасність «добре»
Доступність та відкритість «добре»
Повага до гідності отримувача соціальної послуги «добре»
Професійність «добре»

Оцінка якості соціальної послуги соціальної адаптації в цілому

Показники Статус

Рекомендації по роботі відділення

Кількісні «добре»

продовжувати роботу з надавачам соціальної послуги

Якісні «добре»
Узагальнений «добре»

Згідно зі шкалою оцінки якісних та кількісних показників соціальної послуги соціальної адаптації показники відповідають встановленому рівню – «добре».

 Рекомендації

щодо вдосконалення процесу надання соціальної послуги соціальної адаптації, підвищення її якості

  1. Завершити роботу щодо приведення роботи відділень денного перебування у відповідність до вимог нормативних документів.
  2. Продовжити працювати над удосконаленням роботи «Університетів третього віку».
  3. Доопрацювати методичні матеріали із гурткової роботи, лекційних занять, тощо.
  4. Впроваджувати нові види та форми роботи з особами похилого віку та особами з інвалідністю старше 18 років з метою їх соціальної адаптації.

21.01.2019

Підтримка сімей загиблих в АТО

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується з бюджету міста, передбачено низку заходів, спрямованих на соціальний захист учасників антитерористичної операції і членів сімей загиблих під час участі в АТО, операції Об’єднаних сил.

У програми на 2019 рік  передбачені такі види адресної цільової допомоги  членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил:

-особам (від 18 років), які мають статус члена сім’ї загиблого в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, і членів сімей загиблих під час участі в Революції Гідності та в антитерористичній операції, яким присвоєно звання Герой України (посмертно), у розмірі 8000 гривень;

-неповнолітнім дітям, які мають статус члена сім’ї загиблого під час участі в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, у розмірі 12000 гривень.

Зазначені виплати у січні цього року здійснено управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради на загальну суму понад 1млн.грн. Допомогу отримають 86 дорослих осіб та 31 дитина з сімей загиблих в АТО.

______________________________________________________________

09.01.2019

Про роботу зі зверненнями громадян у 2018 році

Одним з основних напрямів в роботі управління соціального захисту населення міської ради є забезпечення всебічного розгляду звернень громадян, порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів громадян.  

Зокрема, діяльність управління направлена на:

  • створення необхідних умов для реалізації конституційних прав громадян на письмове звернення або особистий прийом та обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді на нього;
  • неухильне виконання вимог Закону України «Про звернення громадян»;
  • вирішення питань, порушених в листах осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей та інших категорій громадян, які мають право на пільги;
  • виявлення та усунення причин, що породжують скарги громадян;
  • аналіз стану роботи зі зверненнями громадян та інформування про це населення, врахування результатів аналізу в практичній роботі;
  • регулярне проведення особистого прийому громадян, згідно з затвердженим графіком прийому.

Особистий прийом громадян в управлінні проводився щодня.

У 2018 році до управління надійшло 4759 письмових звернень що значно менше ніж у 2017 році – 7882.

Основні питання, які порушували у своїх зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги (звернулось 2606 громадян, з них задовільнено – 91%) та роз’яснення діючого законодавства стосовно державних соціальних програм (звернулось 2065 громадян, з них задовільнено – 30%, на інші надано відповідні роз’яснення).

За категоріями громадян – найбільше до управління надходили звернення від пенсіонерів, «дітей війни» (36%) та осіб з  інвалідністю (24%).

Кількість повторних звернень у порівнянні з 2017 роком значно зменшилась, так у 2018 році повторних звернень – 226, у 2017 році – 449.

Кількість відмов, у порівнянні з 2017 роком, збільшилась, так у 2018 році – 28, у 2017 – 16.

Кількість повторних звернень, звернень на які надаються роз’яснення та відмови зросла у зв’язку зі зміною діючого законодавства, зокрема порядку призначення субсидії. Крім того, певна кількість  повторних звернень, які надходять до управління, пов’язана з тим, що заявник після звернення щодо призначення житлової субсидії вдруге звертається у зв’язку з незадоволенням розміру призначеної субсидії або відмовою у призначенні субсидії.

Обладнані та постійно оновлюються стенди для відвідувачів, що містять всю необхідну інформацію з питань соціальної політики.

Управлінням активно використовуються сайти Запорізької міської ради та управління соціального захисту населення Запорізької міської ради, засоби масової інформації для інформування населення щодо питань соціальної політики.

Про виплату державних допомог станом на 01.01.2019

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за грудень поточного року на загальну суму 60,3млн.грн. Протягом 2018 року профінансовано понад 711,9млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 18,3 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5,3 тисячі;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,4 тисячі сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,8 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за грудень поточного року в сумі 405,9тис.грн. Допомогу отримує 21 сім’я, в якій виховується 72 прийомні дитини-сироти. Всього за 2018 рік виплачено понад 3,3млн.грн.

 

Про виплату пільг та субсидій населенню станом на 01.01.2019

Протягом 2018 року профінансовано понад 1 048,3млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.01.2019 року 1,7млн.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, у 2018 році забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку, компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 112млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 30,8млн.грн.;

– електротранспортом – 65,1млн.грн.;

– залізничним транспортом – 7,7млн.грн.;

– річковим транспортом – 2,5млн.грн.

Соціальна підтримка мешканців міста

На додаток до існуючих державних соціальних гарантій у м.Запоріжжя розроблена і реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста.

Один з ключових напрямків програми – це «Комплексні заходи по соціальному захисту населення». які спрямовані на підтримку родин з дітьми, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів, учасників бойових дій антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, та інших категорій.

Всього у 2018 році комплексними заходами охоплено понад 17 тисяч мешканців міста, витрачено 19 млн. 584 тис.грн.

Було  проведено  31 адресну цільову виплату, які охоплюють категорію громадян в цілому. Це – діти з інвалідністю, хворі на онкологію, ДЦП, цукровий діабет, прикуті до ліжка; які є сиротами; які виховуються у багатодітних родинах; яких виховують батьки з інвалідністю; діти, які мають соціальні хвороби; багатодітні родини, які виховують 5 та більш дітей; першокласники з багатодітних родин; особи з інвалідністю по зору, з пересадженими органами; які проходять програмний гемодіаліз; які користуються інвалідними візками; студенти з інвалідністю; учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; сім’ї військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби; сім’ї військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав; сім’ї, що втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи; учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та члени сімей загиблих в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил та інші.

У 2018 році було збільшено розміри адресної цільової допомоги деяким категоріям громадян, зокрема: багатодітним родинам, які виховують 5 та більше дітей з 1000грн. до 2500грн.; першокласникам з багатодітних сімей з 500грн. до 1000грн.; особам з інвалідністю, які проходять програмний гемодіаліз з 1248грн. до 1560грн.; членам сімей загиблих військовослужбовців в локальних війнах, в зоні АТО, у мирний час з 3600грн. до 4000грн.

Діти з інвалідністю, хворі на онкологію, отримали по 5000грн., демобілізовані учасники АТО, ООС по 3000 грн., інші – 1000 грн.

Адресну допомогу на часткове відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги надано 25 сім’ям, які виховують двох дітей з інвалідністю.

Реабілітаційну допомогу в басейні отримали 67 жінок після мастектомії, всього витрачено 54 тис.грн. Цей захід реалізується спільно з Запорізькою міською громадською організацією «Переможемо рак».

Всього адресну цільову допомогу отримали понад 7,2 тисяч мешканців міста, на загальну суму понад 10,8 млн.грн.

Допомогу за особистими зверненнями до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради та управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах отримали більш 6,5 тис. громадян, сума витрат склала понад 8,2 млн. грн.

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя передбачено компенсаційні виплати Запорізькому міському комунальному підприємству міського транспорту «Запоріжелектротранс» за надання права безкоштовного проїзду в трамваях, тролейбусах та автобусах підприємства одному з батьків багатодітної сім’ї шляхом надання квартальних проїзних квитків. На виконання цього заходу у 2018 році витрачено 2 млн. 035 тис.грн., безкоштовним проїздом скористалися 640 багатодітних родин.

Реалізація цих заходів буде продовжена у цьому році.

______________________________________________________________

03.01.2019

Надання субсидії в грошовій формі

 З 01.01.2019 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 №1176 «Деякі питання надання субсидії населенню в грошовій формі».

Згідно цієї постанови, громадяни, що вперше звернулися з 01.01.2019 за субсидією і кому вона буде призначена, отримуватимуть її в грошовій формі.

Субсидію, як і раніше, призначатимуть управління соціального захисту населення.

АТ «Ощадбанк» по облікових записах одержувача субсидії перераховуватиме суми призначеної субсидії виконавцям комунальних послуг, ОСББ (які є колективними споживачами), управляючим компаніям.

Про зарахування сум субсидії одержувач субсидії отримуватиме SMS повідомлення від АТ «Ощадбанк».

Одержувач субсидії повинен буде щомісячно оплачувати спожиті послуги з урахуванням сум субсидій, перерахованих банком виконавцям комунальних послуг, ОСББ, управляючим компаніям.

Громадянам, кому субсидія призначена на опалювальний сезон 2018-2019рр. не в грошовій формі, порядок надання субсидії не змінюється до  закінчення опалювального сезону.

_____________________________________________________________

22.12.2018

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

Протягом 2018 року у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста, управлінням соціального захисту населення міської ради щомісяця проводилась виплата одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, особи з інвалідністю внаслідок війни. Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень та надається громадянам зазначеної категорії, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях соціального захисту населення міської ради по районах.

У грудні 2018 року зазначену допомогу отримали 76 осіб, всього за рік 515 осіб.

Здійснення заходу  буде продовжено і в наступному році.

______________________________________________________________

12.12.2018

Соціальна підтримка громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя щороку надає допомогу сім’ям, які втратили годувальника  внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На сьогоднішній день на обліку в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах перебуває 185 таких сімей.

У 2018 році проведено дві виплати: у квітні – до дня Чорнобильської катастрофи та у листопаді – до дня  вшанування учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС. Загальна сума допомоги складає 1000 грн. на сім’ю.

Одна сім’я, яка має дитину з інвалідністю, захворювання якої пов’язане з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, отримала одноразову адресну цільову допомогу у квітні 2018 року у розмірі 1000 грн.

 Крім цього, за поданням громадської організації, яка об’єднує чорнобильців міста, у квітні та листопаді надано матеріальну допомогу 100 її членам.

Соціальна підтримка жінок з інвалідністю та жінок, хворих на онкологію

(після мастектомії), у вигляді реабілітаційної допомоги

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради вже декілька років співпрацює з Запорізькою міською громадською організацією осіб з інвалідністю «Переможемо рак» по наданню реабілітаційної допомоги жінкам з інвалідністю та жінкам, хворим на онкологію (після мастектомії) на базі басейну «Спартак» Класичного приватного університету.

Згідно з міською комплексною програмою соціального захисту населення м.Запоріжжя у 2018 році за рахунок коштів бюджету міста на реабілітаційні послуги було виділено  54,4 тис. грн.

Протягом цього року на базі басейну «Спартак» Класичного приватного університету пройшли реабілітацію 67 жінок.

Реабілітаційні послуги, які складаються з 15 занять лікувальної гімнастики на воді,  поліпшують розвиток моторики рук жінок з інвалідністю та жінок, хворих на онкологію (після мастектомії), що позитивно впливає на стан здоров’я та загальне самопочуття.

______________________________________________________________

03.12.2018

Соціальна підтримка осіб з інвалідністю

В місті Запоріжжя реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення, яка фінансується за рахунок коштів бюджету міста. В Програмі передбачено низку заходів, спрямованих на соціальну підтримку осіб з інвалідністю різного віку.

У 2018 році одноразову адресну цільову допомогу отримали 1093 дітей з інвалідністю, у т.ч. хворі на онкологію у розмірі 5000 грн. та по 1000 грн. діти з інвалідністю, хворі на цукровий діабет; захворювання яких пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС; хворі на ДЦП, прикуті до ліжка, з аутизмом; яких виховують батьки з інвалідністю; які виховуються в багатодітних сім’ях та сироти, які мають інвалідність.

Протягом року 23 сім’ї, які виховують двох дітей з інвалідністю отримують 50% компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг.

Адресну цільову допомогу у розмірі 1560 грн. надано особам з інвалідністю, які знаходяться на лікуванні програмним гемодіалізом (у т.ч. діти); та по 1000 грн. отримали особи з інвалідністю I і II гр. по зору; з пересадженими органами (у т.ч. діти); які користуються інвалідними візками; студенти з інвалідністю. Всього таку допомогу отримали 3007 осіб зазначених категорій.

Міською комплексною програмою також передбачено надання одноразової адресної цільової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни у розмірі 1000 грн. Зокрема, до Дня Перемоги здійснено виплату одноразової адресної цільової допомоги 486 особам з інвалідністю внаслідок Другої світової війни; з нагоди Дня захисника України таку допомогу отримали 167 осіб з інвалідністю внаслідок війни – учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та до Дня виводу військ з Афганістану – 329 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан і на території інших держав.

Реабілітаційну допомогу надано 67 жінкам з інвалідністю після мастектомії (плавання та заняття гімнастикою у басейні). Захід здійснюється спільно з Запорізькою міською громадською організацією інвалідів «Переможемо рак».

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за списками громадських організацій міста, які об’єднують осіб з інвалідністю, надано у матеріальну допомогу 239 особам.

Також надається матеріальна допомога на проживання або лікування, у т.ч. дороговартісне, зубопротезування, оперативне лікування очей за особистими зверненнями осіб з інвалідністю до управління соціального захисту населення міської ради. У цьому році звернулось 745 осіб.

Всього у 2018 році у рамках реалізації заходів Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя адресну допомогу отримали понад 6 тисяч осіб з інвалідністю, на загальну суму більше 7,5 млн. грн.

 Вирішення проблем осіб з інвалідністю – один з напрямків діяльності Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Сьогодні Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування через свої структурні підрозділи надає широкий спектр життєво важливих соціальних послуг жителям міста, які мають інвалідність – це догляд на дому, соціальна реабілітація і соціальна адаптація, відпочинок і оздоровлення.

Фахівці територіального центру надають послуги близько 1500 особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги і підтримки.

У відділеннях соціальної допомоги вдома, які функціонують в кожному районі міста, отримують соціальні послуги 600 осіб з інвалідністю. Ця категорія громадян під особливою увагою співробітників територіального центру. Соціальні працівники допомагають у веденні домашнього господарства, виконують різні доручення своїх підопічних, пов’язані з необхідністю відвідувати різні установи, спостерігають за самопочуттям і при необхідності своєчасно організовують медичну допомогу.

У осіб з інвалідністю користуються попитом послуги відділень денного перебування, «Університету третього віку», гуртків за інтересами.

Так, молодь з обмеженими можливостями відвідує групи, організовані при відділеннях в Комунарському і Хортицькому районах. Для молодих людей організовуються заходи щодо соціальної адаптації, дозвілля, апробуються елементи професійної орієнтації (навчання роботи на комп’ютері, в швейної майстерні).

Вагомою підтримкою для людей з інвалідністю є відпочинок в геріатричному стаціонарі територіального центру, який створений за рахунок коштів бюджету міста для відпочинку та оздоровлення соціально незахищених громадян нашого міста. У геріатричному стаціонарі працює маніпуляційний, масажний та фізіотерапевтичний кабінети. З початку 2018 року у стаціонарі відпочило та оздоровилось 109 осіб з інвалідністю.

 Під особливою увагою діти з інвалідністю: своєчасне втручання, професійний супровід фахівців територіального центру, в першу чергу, направлено на соціальну реабілітацію, соціалізацію дітей. У структурі територіального центру діє 7 відділень соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, в яких надаються послуги відповідно до індивідуальних програм реабілітації.

         Велика увага приділяється створенню умов для надання якісних послуг.

 Проведено  капітальний ремонт приміщення та відкрито відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Шевченківського району (вул.Авраменко, 12)

 Завершується реконструкція приміщення  за адресою пр.Соборний 182-а  під відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Вознесенівського району.

 З початку року послуги отримали  418 дітей з інвалідністю.

_____________________________________________________________

30.11.2018

Про видачу одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста видаються «пакунки малюка» сім’ям, які не отримали їх у пологовому будинку з 01.09.2018.

На сьогодні до управлінь надійшли 667 заяв на отримання «пакунку малюка» та здійснено видачу 664 пакунків.

Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю

З бюджету міста Запоріжжя у 2018 році виділено 1,6 млн.грн. на забезпечення санаторно-курортним лікування 223 ветеранів війни. На сьогодні за рахунок бюджету міста вже оздоровлено 218 осіб та 5 осіб оздоровлюються.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Фондом соціального захисту інвалідів на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – засоби реабілітації) жителів міста Запоріжжя виділено 19,18 млн. грн.

Управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста заключено договори з підприємствами-виробниками на забезпечення 3232 засобами реабілітації на суму 15,8 млн. грн. Видано 2449 засобів реабілітації.

Продовжується робота по забезпеченню засобами реабілітації жителів міста Запоріжжя.

________________________________________________________________

22.11.2018

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У листопаді цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги 39 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях  соціального захисту населення міської ради по районах у жовтні 2018 року.

З початку 2018 року зазначену допомогу отримали 439 осіб.

____________________________________________________________

20.11.2018

Соціальна підтримка бездомних осіб у місті Запоріжжі у осінньо-зимовий період

У осінньо-зимовий період у місті організовується робота пунктів по наданню гарячого харчування маргінальним групам населення.

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя на цей захід з бюджету міста на 2018 рік виділено 110 тисяч гривень.

У листопаді-грудні цього року планується видати більше 4 тисяч порцій на суму 57 120 гривень.

Робота пунктів організовується управліннями соціального захисту населення міської ради по районах. На сьогодні у місті працюють 7 таких пунктів:

 

Район Адреса розташування Графік роботи
Олександрівський пр.Соборний, 37, біля Свято-Покровського кафедрального собору ПН., ВТ., СР., ЧТ., ПТ.  об 11 год.
Дніпровський пр. Металургів, 1, районне відділення обласної організації Товариства Червоного Хреста України ВТ., СР., ЧТ.

об 11 год.

Заводський територія Запорізького обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру, вул.Перспективна, 2 ПН.,ЧТ.

о 12 год.

Комунарський біля районного відділення поліції Комунарського району, зупинка «Південний ринок» ВТ., СР., ПТ.

об 11 год.

Вознесенівський вул.Перемоги, 62, перехрестя вул.Лермонтова та вул.Перемоги ПН., СР., ПТ.

о 13 год.30 хв.

Хортицький пр.Ювілейний, 1-А, територія Української православної церкви Св.Миколая ВТ., СР.

 об 12 год.

Шевченківський зупинка «Заводський ринок», вул.Чарівна, 52 СР., ЧТ.

о 12 год.

Під час роботи пунктів з бездомними особами проводиться роз’яснювальна робота по попередженню захворювання на соціально-небезпечні хвороби, а також видаються направлення на флюорографічне обстеження та санітарну обробку.

У місті під час значного погіршення погодних умов бездомні особи мають змогу звернутися до пунктів обігріву, які створені при 12 лікувальних закладах.

У місті організована робота банків одягу та взуття для бездомних осіб, а саме:

Район Адреса розташування Графік роботи
Олександрівський вул.Почтова, 4-А,

Запорізька обласна організація товариство Червоного Хреста України

т.764 28 92

9:00 – 15:00

ПН.,ВТ., СР., ЧТ., ПТ.

Заводський вул.Нежинська,72

районний осередок Запорізької обласної організації товариства Червоного Хреста України

 

ВТ. 9:00 – 15:00

ЧТ. 12.00-18.00

вул.Вроцлавская, 1

ЗО «Общество Родителей детей-инвалидов и инвалидов»

т.270-41-98

11:00 – 15:00

ПН.,ВТ., СР., ЧТ., ПТ

Комунарський вул.Гаврилова, буд.4

районний осередок Запорізької обласної організації товариства Червоного Хреста України

764-25-82

ЧТ. 9:00 – 11:00

 

Дніпровський пр.Металургів, 1,

районний осередок Запорізької обласної організації товариства Червоного Хреста України

т.236 90 03

8:00 – 15:00

ПН., ВТ., СР., ЧТ., ПТ.

Вознесенівський вул.Лермонтова, 6,

районний осередок Запорізької обласної організації товариства Червоного Хреста України

 

9:00 – 12:00

ПН., ВТ., СР., ЧТ., ПТ.

Хортицький Церква святого Миколая, пр.Ювілейний, 1А 9:00 – 15:00

 

Телефони «гарячих ліній» по районах міста для повідомлення про осіб, які опинились в екстремальній ситуації та потребують допомоги

Олександрівський:

061-764-11-63

061-764-42-01

Заводський:

061-239-71-30

061-227-02-20

061-222-49-19

097-547-21-72

066-711-00-09

Комунарський:

061-287-09-65

061-764-25-82

061-287-09-82

Дніпровський:

061-239-39-80

Вознесенівський:

061-225-65-63

061-233-50-21

061-236-33-85

Хортицький:

061-278-82-11

061-278-81-68

Шевченківський:

061-289-90-06

061-289-90-69

061-289-90-60

Департамент охорони здоров’я міської ради

061-707-23-01

Центр обліку бездомних осіб Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

061-236-98-20

____________________________________________________________

19.11.2018

У Запоріжжі надають матеріальну підтримку сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення м.Запоріжжя, управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради дітям з інвалідністю, яких виховують батьки з інвалідністю, надається одноразова адресна цільова допомога. На сьогодні у місті Запоріжжі проживає 87 дітей з таких сімей, всі вони отримають у листопаді допомогу у розмірі 1000 гривень.

Також підтримка буде надана багатодітним сім’ям, в яких є діти з інвалідністю. Допомогу у розмірі 1000 гривень отримає 121 дитина.

_____________________________________________________________

16.11.2018

Робоча поїздка заступника міського голови Пустоварова А.І.  
до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради 
по Комунарському району

CIMG1610

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І. на початку опалювального сезону продовжує знайомитись з роботою управлінь соціального захисту населення по організації прийому громадян, з питань призначення житлових субсидій та впровадження сучасних технологій.

Чергова робоча поїздка відбулась 16 листопада 2018 року в управління соціального захисту населення по Комунарському району.

Для більш ефективної роботи з організації прийому громадян та опрацювання документів в управлінні, як і в інших управліннях міста, за рахунок коштів бюджету міста запроваджені програмні комплекси «Електронний документообіг», «Електронна заява та декларація», «Система банк», «Фотостудія».

Презентовані напрацювання, які розроблені безпосередньо управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району, зокрема попередній запис на прийом до управління через мережу Інтернет. Ця форма роботи дає змогу зменшити черги в управлінні та зекономити час громадянам.

Заступник міського голови був ознайомлений з роботою управління з питань надання пільг деяким категоріям громадян, в тому числі багатодітним сім’ям. Напрацювання в цьому напрямку дають змогу пільговим категоріям громадян надати документи для отримання пільг лише в управління, а не відвідувати всі організації, що надають житлово-комунальні послуги.

Була показана організація роботи мобільного соціального офісу з використанням мобільного кейсу та наглядних засобів, що поліпшує якість інформаційної роботи серед населення з питань соціального захисту та дає змогу громадянам на місці подати необхідний пакет документів для призначення різних видів соціальної підтримки.

Були також презентовані програми, які спрощують роботу спеціалістів управління, а саме:

– запровадження електронного реєстру особових справ отримувачів допомог та компенсацій в архіві управління;

– обмеження соціальних норм для перерахунків послуг з управління багатоквартирними будинками у разі ненадання або надання в неповному обсязі даної послуги.

______________________________________________________________

15.11.2018

Надання одноразової адресної цільової допомоги дітям-сиротам, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність

Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя щороку надає одноразову адресну цільову допомогу дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

У листопаді цього року таку допомогу у розмірі 1000 грн. отримає 54 дитини зазначеної категорії.

______________________________________________________________

14.11.2018

Запоріжцям з інвалідністю на візках виплачена цільова допомога

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення м.Запоріжжя, управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради щорічно надається одноразова адресна цільова допомога особам з інвалідністю, які користуються інвалідними візками.

На цей час у місті мешкає 1711 громадян зазначеної категорії, які знаходяться на обліку в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах та у Запорізькому відділенні  управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України у Запорізькій області.

У листопаді поточного року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради цим мешканцям міста проведено виплату одноразової цільової допомоги у розмірі 1000 гривень.

______________________________________________________________

09.11.2018

Зміни до Положення про порядок призначення житлової субсидії

Кабінет Міністрів України постановою від 17.10.2018 №841  вніс зміни до Порядку призначення житлових субсидій населенню, які застосовуються з 1 жовтня 2018 року:

  1. Якщо право на субсидію визначено з 1 травня 2018 року, або розмір субсидії дорівнював нулю, то субсидію на опалювальний сезон 2018/2019 років органи соціального захисту населення розрахують автоматично, без повторного звернення з документами.
  2. Новими змінами розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія.
  3. Якщо єдиний соціальний внесок не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію.
  4. Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів більше 3 місяців, не матимуть субсидії.
  5. Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу.
  6. Якщо у великому будинку/квартирі (більше 200кв.м і 120кв.м) особові рахунки розділені, субсидія може бути призначена
  7. Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій.
  8. Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально.
  9. При призначенні субсидії студентам, які проживають в гуртожитку, доходи батьків враховуватися не будуть
  10. Якщо батьки розлучені, дохід одного з батьків, який не живе з дитиною, при розрахунку субсидії враховуватися не буде.
  11. Не будуть враховуватися також сплачені та отримані аліменти.
  12. Для безробітних осіб враховуються доходи: якщо дохід менше прожиткового мінімуму – в розмірі прожиткового мінімуму, якщо більше прожиткового мінімуму у фактичному розмірі. Якщо немає доходів – в розмірі трьох прожиткових мінімумів.
  13. Тепер житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону.
  14. У разі призначення субсидії, при економії послуги,  сплачується фактична її вартість.

Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю

З початку 2018 року через управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста за рахунок різних джерел фінансування забезпечено санаторно-курортним лікуванням 721 особу.

Зокрема, з бюджету міста Запоріжжя у 2018 році виділено 1,6 млн.грн. на забезпечення санаторно-курортним лікування 223 ветеранів війни. На сьогодні за рахунок бюджету міста вже оздоровлено 203 особи.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

Фондом соціального захисту інвалідів на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – засоби реабілітації) жителів міста Запоріжжя виділено 17,8 млн. грн.

Управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста заключено договори з підприємствами виробниками на забезпечення 2335 засобами реабілітації на суму 11,9 млн. грн. Видано 1607 засобів реабілітації.

______________________________________________________________

08.11.2018

Про виплату державних допомог

станом на 01.11.2018

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за жовтень поточного року на загальну суму 59,3млн.грн. З початку року профінансовано понад 593,0млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 36 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 18,6 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5,1 тисячі;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,4 тисячі сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,8 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за жовтень поточного року в сумі 283,4тис.грн. Допомогу отримують 20 сімей, в яких виховується 60 прийомних дітей-сиріт. Всього з початку року виплачено понад 2,6млн.грн.

Про виплату пільг та субсидій населенню

станом на 01.11.2018

З початку поточного року профінансовано понад 973млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.11.2018 року 1,6млн.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, за січень-жовтень поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку, компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 107,5млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 28,6млн.грн.;

– електротранспортом – 65,1млн.грн.;

– залізничним транспортом – 6,4млн.грн.;

– річковим транспортом – 2,3млн.грн.

______________________________________________________________

30.10.2018

Надання одноразової адресної цільової допомоги студентам з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних міста Запоріжжя

Міська влада декілька років поспіль надає фінансову підтримку студентам з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах міста.

На сьогодні у вищих навчальних закладах ІІІ – ІV рівня акредитації на денній формі навчання вчаться 233 студенти з інвалідністю.

Кожен з них у листопаді цього року отримає одноразову адресну цільову допомогу у розмірі 1000 гривень у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за рахунок коштів бюджету міста.

Виплата здійснюється за списками, які надані вищими навчальними закладами міста.

______________________________________________________________

25.10.2018

Субсидія

У вересні 2018року в м.Запоріжжі 45613 сімей отримували субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Середній розмір субсидії за вересень 2018 року по місту склав 131,97грн.

Починаючи з 01 травня по 01 жовтня 2018 року управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста розглянуто  9481 заява громадян міста щодо визначення свого права на житлову субсидію за рішенням комісії, що на 5884 заяв більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

По 7048 зверненням було винесено позитивне рішення.

Робота комісій спрямована на максимальне, в рамках правового поля, прийняття позитивних рішень.

______________________________________________________________

23.10.2018

Робоча поїздка Пустоварова А.І.

Напередодні опалювального сезону заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І. продовжує знайомитись з організацією роботи управлінь соціального захисту населення щодо прийому громадян з питань призначення житлових субсидій, впровадження сучасних технологій в роботу управлінь, обслуговування осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та з іншими напрямками роботи.

23.10.2018 відбулась робоча поїздка Пустоварова А.І.  в управління соціального захисту населення по Шевченківському району, де він був ознайомлений з організацією прийому громадян  в управлінні та з запровадженням нових напрацювань.

На зустрічі були презентовані програмні комплекси та напрацювання, які розроблені безпосередньо управлінням соціального захисту населення Запорізької міської по Шевченківському району:

– «Організація роботи по забезпеченню осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації».

Розроблено програмне забезпечення, яке дозволяє зменшити час по обслуговуванню осіб з інвалідністю, отримати інформацію про необхідні засоби реабілітації осіб з інвалідністю, на якому етапі розгляд його замовлення, тощо.  Крім того, всю інформацію особи з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю можуть отримати за допомогою електронних засобів спілкування.

– «Електронний реєстр внутрішньо переміщених осіб»

Це програмне забезпечення дає можливість прискорити час для оформлення  документів для призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним осібам, а також суттєво допомагає раціонально розподілити робочий час спеціалістам управління.

____________________________________________________________

17.10.2018

Членам сімей загиблих військовослужбовців надається

матеріальна допомога з бюджету міста

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя передбачено надання адресної цільової допомоги батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули, померли, пропали без вісті при проходженні військової служби. Розмір допомоги становить 4000 грн., виплати здійснюються два рази на рік, по 2000 грн.

Адресна цільова допомога надається одному з батьків та вдові військовослужбовців, які загинули, померли, пропали безвісті при проходженні військової служби, які мають реєстрацію у м.Запоріжжя, на підставі списків Запорізького міського Фонду правового та соціального захисту сімей військовозобов’язаних загиблих у мирний час.

Першу виплату 183 осіб отримали в травні. На цей час у місті проживає 181 громадян даної категорії, яким у жовтні проведена друга виплата в розмірі 2000 гривень кожному.

________________________________________________________________

У Запоріжжі учасники АТО отримують матеріальну допомогу

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується  надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям  –  учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У жовтні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги  38 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях  соціального захисту населення міської ради по районах у вересні 2018 року.

З початку 2018 року зазначену допомогу отримали 400 осіб.

_____________________________________________________________

12.10.2018

Новітні технології фото

Вдосконалення роботи управлінь соціального захисту населення

В управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста продовжується робота по впровадженню новітніх технологій та програмних комплексів щодо соціальної підтримки малозабезпечених громадян, сімей з дітьми, осіб з інвалідністю, та інших вразливих верств населення. 

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І. 12.10.2018 в ході робочої поїздки ознайомився з організацією роботи управління соціального захисту населення по Олександрівському району.

Під час робочої поїздки була продемонстрована робота мобільного кейсу, що дає зокрема можливість при видачі «пакунка малюка» за місцем проживання заявника одночасно прийняти документи для отримання допомоги при народженні дитини, субсидій тощо.

 Під час робочої поїздки були презентовані два програмних комплекси: електронний архів і електронний обмін інформацією с банківськими установами, які дозволяють зменшити час на обслуговування громадян та спростити роботу спеціалістів управлінь. Для розробки і впровадження вказаних програмних комплексів на серпневій сесії міської ради з бюджету міста було виділено 370 тисяч грн.

Значно спрощує роботу відділу з організації соціально-побутового обслуговування створена в управлінні міні фотостудія, що дозволяє заявникам при першому зверненні отримати необхідне посвідчення, сфотографувавшись на місці. Роботою фотостудії задоволені, насамперед, мами з дітьми, особи з інвалідністю, малозабезпечені громадяни.

Також під час відвідування були показані інші напрацювання управління.

В ході поїздки заступник міського голови надав доручення впровадити в роботу усіх управлінь соціального захисту населення по районах міста міні фотостудії та програмні комплекси: електронний архів і електронний обмін інформацією с банківськими установами, а також продовжити роботу по впровадженню новітніх технологій, які надають можливість наблизити послуги до громадян.

______________________________________________________________

11.10.2018

Про виплату державних допомог станом на 01.10.2018

Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради в повному обсязі здійснено виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам та дітям з інвалідністю за вересень поточного року на загальну суму 58,1млн.грн. З початку року профінансовано понад 533,6млн.грн.

Всього в місті різного виду державну допомогу отримує понад 37 тисяч сімей, в тому числі:

– при народженні дитини – 18,8 тисяч одержувачів;

– допомога на дітей одиноким матерям – 5 тисяч;

– допомога малозабезпеченим сім’ям – 2,5 тисячі сімей;

– допомога особам та дітям з інвалідністю – 6,8 тисяч.

Здійснено виплату державної допомоги прийомним сім’ям за вересень поточного року в сумі 278,4тис.грн. Допомогу отримують 20 сімей, в яких виховується 58 прийомних дітей-сиріт. Всього з початку року виплачено понад 2,4млн.грн.

Про виплату пільг та субсидій населенню станом на 01.10.2018

З початку поточного року профінансовано понад 948млн.грн. пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.10.2018 року 1,4млн.грн. направлено на виплату пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу.

Крім того, за рахунок коштів бюджету міста, за січень-вересень поточного року забезпечено виплату пільг на оплату послуг зв’язку, компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг на загальну суму понад 104млн.грн., в тому числі  компенсація за пільговий проїзд:

– автотранспортом – 27,6млн.грн.;

– електротранспортом – 65,1млн.грн.;

– залізничним транспортом – 5,8млн.грн.;

– річковим транспортом – 1,9млн.грн.

______________________________________________________________

09.10.2018

Допомога членам сімей військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується з бюджету міста, управління соціального захисту населення Запорізької міської ради надає адресну цільову допомогу членам сімей військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав. Сума допомоги складає 4000 грн., виплати здійснюються 2 рази на рік. 

На сьогоднішній день у місті мешкає 37 осіб вказаної вище категорії.

У жовтні цього року, напередодні Дня захисника України,  здійснено  другу виплату членам сімей військовослужбовців, загиблих на території Республіки Афганістан та на території інших держав у розмірі 2000 гривень.

_____________________________________________________________________

04.10.2018

Монетизація субсидії за оплату послуги теплопостачання

Прийом заяв для виплати частини невикористаної субсидії здійснювався управліннями соціального захисту населення по районах міста до 01 вересня 2018 року.

Під монетизацію підпадає зекономлений домогосподарствами ресурс на індивідуальне опалення, що не перевищує вартості 150 кв.т електроенергії (135 грн.) або 100 кубів газу (695,70 грн.).

Строк подання заяви може бути продовжено до 1 листопада 2018 року за рішенням районних комісій для осіб, які з поважних причин не змогли надати їх до 01 вересня 2018 року.

_____________________________________________________________________

01.10.2018

Звернення на сайт за 9 місяців 2018 року

ІНФОРМАЦІЯ

управління соціального захисту населення Запорізької міської ради

щодо роботи зі зверненнями громадян за 9 місяців 2018 року

За 9 місяців 2018 року до управління надійшло 3381 звернення.

Основні питання, які порушують у зверненнях громадяни – надання матеріальної допомоги – 59% (з них задовільнено – 87%) та роз’яснення чинного законодавства щодо державних соціальних програм (житлова субсидія, виплата державної соціальної допомоги) – 37%.

За звітний період у рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради надано матеріальну допомогу 1716 громадянам на загальну суму 3465118 гривень, а саме:

  • на лікування, яке дорого коштує – 491гром. на суму 2138952грн.;
  • на лікування, проживання – 783гром. на суму 991500грн.;
  • на заміну штучного кришталика ока – 138гром. на суму 179400грн.;
  • на протезування зубів – 116гром. на суму 114596грн.;

• екстрена допомога – 188гром. на суму 40670грн.

_________________________________________________________

27.09.2018

Надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни – учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується з бюджету міста, передбачено заходи, спрямовані на підтримку  осіб з інвалідністю внаслідок  війни – учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил.

Напередодні Дня захисника України управлінням соціального захисту населення міської ради проведено виплату адресної цільової допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни, які перебувають на обліку в управліннях соціального захисту населення по районах та мають реєстрацію у місті Запоріжжі. Допомогу у розмірі 1000 гривень отримують 160 осіб.

______________________________________________________________

Матеріальна підтримка ветеранів – визволителів м.Запоріжжя

У рамках реалізації Міської комплексної програми соціального захисту населення, яка фінансується за кошти бюджету Запоріжжя, передбачено надання адресної цільової допомоги ветеранам – визволителям міста Запоріжжя.

Розмір матеріальної допомоги становить 3600 гривень, виплата проводиться два рази на рік по 1800 гривень.

Напередодні Дня звільнення міста від фашистських загарбників управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено другу виплату, яку на сьогодні отримують 14 ветеранів-визволителів міста Запоріжжя.

______________________________________________________________

Надання матеріальної допомоги учасникам партизанського руху

 У рамках  Міської  комплексної програми соціального захисту населення м Запоріжжя декілька років поспіль управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради надається матеріальна грошова допомога учасникам партизанського руху.

На сьогоднішній день у м.Запоріжжя проживає 11 осіб, які активно брали участь у партизанському та підпільному русі 1941-1945 років. У вересні цього року вони отримали матеріальну допомогу у розмірі 500 гривень кожному до Дня партизанської слави (в Україні щороку відзначається 22 вересня).

______________________________________________________________

За рахунок субвенції з державного бюджету

У вересні 2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розгляду профінансовано 57 896,556тис.грн.

______________________________________________________________

Надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується за кошти бюджету міста продовжується  надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям  –  учасникам антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, які отримали статус учасника бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, особи з інвалідністю внаслідок війни.

Розмір матеріальної допомоги складає 3000 гривень.

У вересні цього року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради проведено виплату матеріальної допомоги  42 учасникам бойових дій в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, які мають реєстрацію у місті Запоріжжі та стали на облік в управліннях  соціального захисту населення міської ради по районах у серпні 2018 року.

З початку 2018 року зазначену допомогу отримали 362 особи.

______________________________________________________________

За рахунок субвенції з державного бюджету

У вересні 2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню для оплати електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот профінансовано 20 967,919тис.грн., в т.ч. на:

теплопостачання –       4 323,119тис.грн.;

електропостачання –   2 447,963тис.грн.;

природний газ –              1 116,770грн.;

водопостачання та водовідведення – 999,741тис.грн.;

квартирну плату та інші послуги –        12 080,326тис.грн.

______________________________________________________________

Підтримка сімей загиблих в антитерористичній операції

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення міста Запоріжжя, яка фінансується з бюджету міста, управління соціального захисту населення Запорізької міської ради надає адресну цільову допомогу особам, які мають статус члена сім’ї загиблого в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил і членам сімей загиблих під час участі в Революції Гідності та в антитерористичній операції,  яким присвоєно звання Герой України (посмертно). Розмір допомоги складає 4000 гривень кожному члену родини, які мають зазначений статус. Виплати здійснюються два рази на рік по 2000 гривень.

На сьогодні у місті на обліку в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах перебуває 113 осіб, членів сімей загиблих в АТО, операції Об’єднаних сил та 1 особа, член сім’ї загиблого під час участі в Революції Гідності, якому присвоєно звання Герой України (посмертно).

У вересні цього року кожному з них управлінням соціального захисту населення міської ради вдруге здійснено виплату адресної цільової допомоги у розмірі 2000 гривень.

_____________________________________________________________________

У вересні 2018 року за рахунок коштів бюджету міста направлено

на надання пільг окремим категоріям громадян – 422,208тис.грн., в т.ч.:

-на оплату санаторно-курортного лікування – 290,302тис.грн.,

-на пільговий проїзд міжміським транспортом – 43,005тис.грн.,

-на оплату послуг зв’язку – 88,901тис.грн.

на компенсаційні виплати за пільговий проїзд – 2090,593тис.грн., в т.ч.:

-міським автотранспортом 1 057,082тис.грн.,

-приміським залізничним транспортом – 640,550тис.грн.,

-водним транспортом до садово-огородніх ділянок – 392,961тис.грн.

______________________________________________________________

Першокласники 

Багатодітні родини отримують матеріальну допомогу з бюджету міста

 На додаток до існуючих державних соціальних гарантій у м.Запоріжжя розроблена і реалізується Міська комплексна програма соціального захисту населення міста Запоріжжя на 2016-2018 роки, яка фінансується за кошти бюджету міста.

Один з ключових напрямків програми – це «Комплексні заходи по соціальному захисту населення», які спрямовані на підтримку родин з дітьми, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, ветеранів, учасників бойових дій в АТО,  членів їх сімей, та інших категорій.

У рамках Міської комплексної програми соціального захисту населення м.Запоріжжя у вересні цього року надано адресну грошову допомогу окремим категоріям громадян. Зокрема, до Дня знань батьки 503 дітей – майбутніх першокласників з багатодітних сімей отримали матеріальну допомогу для придбання шкільного приладдя. У цьому році розмір допомоги збільшений до 1000 гривень.

__________________________________________________________________________

У Шевченківському районі відкрилося відділення реабілітації дітей з інвалідністю

1111111111

18 вересня, у Шевченківському районі відкрилося нове приміщення районного відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, яке входить до структури Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). В урочистостях з нагоди відкриття відділення взяла участь начальник управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ольга Полковнікова.

Шевченківське районне відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю було створене в 1996 році і звідтоді повністю задовольняє потреби дітей з інвалідністю, що мешкають в Шевченківському районі, в отриманні реабілітаційних послуг. В ньому щороку проходять реабілітацію більше 80 дітей. З початку 2018 року тут відновлювали здоров’я 83 особи, з яких 32 дитини груп надомного патронажу. Фахівці, що володіють ефективними корекційними і розвиваючими методиками, працюють з дівчатками і хлопчиками на заняттях з соціалізації, допомагають сформувати знання, уміння і навички, необхідні в житті.

З червня 2016 року по вул. М.Корищенка, 26, функціонує група з повним днем перебування, де створені комфортні умови для перебування 10 дітей і плідної роботи фахівців. У новому, щойно відкритому, приміщенні районного відділення, по вул.Авраменка, 12, надаватимуться комплексні реабілітаційні послуги з психолого-педагогічної, соціально-побутової і фізичної реабілітації. Тим самим вдається наблизити надання реабілітаційних послуг до одержувача, оскільки два приміщення розташовані в різних мікрорайонах Шевченківського району.

Для довідки:

У структурі Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працюють сім відділень соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, в яких щороку проходять реабілітацію більше 400 дітей віком від 2 до 18 років. Надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю здійснюється як індивідуально, так і в групах з організованим харчуванням і відпочинком. Групи працюють у відділеннях Заводського (2 групи з повним днем перебування), Комунарского (2 групи з повним днем перебування, 1 – цілодобова) і Шевченківського (1 група з повним днем перебування) районів.

Послуги надають практичні психологи, вчителі-реабілітологи та їх асистенти, вчителі-дефектологи, фахівці з фізичної реабілітації, соціальні педагоги, вихователі, музичні керівники, соціальні працівники. У відділеннях працюють соціальні вихователі, які щодня приходять додому до дітей з важкими формами інвалідності і проводять з ними заняття. Також дітей підвозять спецавтотранспортом територіального центру у відділення згідно з графіком, де вони беруть участь у заняттях з фахівцями і розважальних заходах.

____________________________________________________________________

В місті Запоріжжя триває робота з призначення житлових субсидій

З 01.05.2018 вступив в дію новий порядок призначення субсидій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста з початку дії нового порядку було опрацьовано понад 104,5 тисяч справ отримувачів субсидії.

За результатами розгляду справ, станом на 24.09.2018 субсидію отримують 44,9 тис. домогосподарств, ще 59,6 тис. домогосподарств було відмовлено в призначенні субсидії.

____________________________________________________________________

Пакунок малюка

В місті Запоріжжя розпочата видача одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка»

В м. Запоріжжя управління соціального захисту населення розпочали видавати одноразову натуральну допомогу «Пакунок малюка» сім’ям, в яких у вересні народилася дитина і які не отримали таку допомогу в пологовому будинку.

«Пакунок малюка» містить 25 найменувань: від підгузків до одягу. Вартість одного набору сягає 5 тисяч гривень.

Станом на 24.09.2018 в місті отримали «Пакунок малюка» 108 сімей.

____________________________________________________________________